Zamień noc w MOC Miłosierdzia

30-01-2017

W nocy z 3 na 4 lutego, w bazylice św. Krzyża, odbędzie się czuwanie w intencji ofiar handlu ludźmi. Początek o godz. 21.00.

Podziel się ze znajomymi
Moc Miłosierdzia
Moc Miłosierdzia | Bakhita
8 lutego przeżywać będziemy III Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi ustanowiony przez papieża Franciszka. Z tej okazji, w nocy z 3 na 4 lutego w Bazylice św. Krzyża w Warszawie, odbędzie się Nocne Czuwanie w intencji ofiar handlu ludźmi: „Zamień noc w MOC Miłosierdzia”.

Czuwanie rozpocznie Eucharystia o godz. 21.00, której przewodniczyć będzie ks. Bp Grzegorz Ryś.

W dalszej części programu:

- Historie osób, których dotknął dramat współczesnych form niewoli
- Odpowiedź na ich cierpienie poprzez nasz gest solidarności
- Różaniec malowany piaskiem
- Modlitwa uwielbienia – prowadzi O. J. Chwast OP
- Koronka do Bożego Miłosierdzia (godz. 2.00)

Współcześni niewolnicy, a jest ich ponad 27 milionów, żyją w udręczeniu, strachu, poniżeniu… Są okradani z ich życia i szczęścia, wykorzystywani seksualnie, zmuszani do pracy w nieludzkich warunkach, do żebrania, do sprzedaży swoich organów lub są zabijani, by stać się ich dawcami.

Przejęci ich losem, sieć Bakhita zaprasza, by właśnie nocą, kiedy pod osłoną ciemności dzieje się wiele zła i przemocy, okazać troskę i solidarność wszystkim, którzy cierpią z powodu zniewolenia, upokorzeń i doznają krzywd.

„Zamień ich noc w Moc Miłosierdzia” – zaprasza Sieć Bakhita
oraz: Przymierze Miłosierdzia, Dom Modlitwy Warszawa 24/7, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Wspólnota św. Dobrego Łotra.

Sieć Bakhita cz. 2
Sieć Bakhita cz. 1

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto