Horyzont Osobliwości w OKO

29-03-2017

W niedzielę 2 kwietnia zapraszamy do Ośrodka Kultury Ochoty na recital Jarosława Chojnackiego. Koncert pod tytułem „Horyzont osobliwości” rozpocznie się o godz. 18.00.

Podziel się ze znajomymi
Jarosław Chojnacki
Jarosław Chojnacki
Jarosław Chojnacki gra i śpiewa wiersze najlepszych polskich i zagranicznych poetów. Ubierając je w muzykę i interpretację zamienia w dzieła uderzające w najgłębsze pokłady ludzkiej duszy. Trudno przejść obojętnie obok słów, które dotykają istoty ludzkiego życia wyśpiewane, a czasami wykrzyczane w rytmie gitary. Pieśni Jarosława Chojnackiego to podróż do wnętrza ludzkiej duszy, które w szumie i hałasie pop kultury docierają aż po horyzont osobliwości.

Artysta swoją działalność muzyczną rozpoczął na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Na początku grał i śpiewał pieśni religijne w kościołach. Równolegle komponował muzykę do klasycznych wierszy tak znakomitych poetów jak: Adam Asnyk, Anna Achmatowa, Julian Tuwim, Stanisław Grochowiak czy Federico Garcia Lorca. Połączenie ich z muzyką i interpretacją wokalną umieściły Chojnackiego w gatunku muzycznym, jakim jest piosenka poetycka, czy też poezja śpiewana.

Twórczość Jarosława Chojnackiego to nie tylko koncerty. Jego głos i muzyka wykorzystywane są w filmach, między innymi w dokumencie o wybitnym poecie Krzysztofie Karasku i fabularnej produkcji w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego pt. „Małopole, czyli świat”, a także w spektaklach teatralnych, musicalach, widowiskach multimedialnych i teledyskach.

Obecnie mieszka i tworzy na Mazurach.

Koncert "Horyzont osobliwości" w Ośrodku Kultury Ochoty.
ul. Grójecka 75.
2 kwietnia godz. 18.00

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto