Zapraszamy do Gniezna na obchody 600-lecia prymasostwa.

09-04-2017

Wszystkich naszych słuchaczy zapraszamy na wydarzenia związane z Jubileuszem 600-lecia prymasostwa w Polsce, które będą się odbywały w Gnieźnie.

Podziel się ze znajomymi
600-lecie prymasostwa
600-lecie prymasostwa | MOK Gniezno
Już we wtorek 18 kwietnia w Fili nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna zostanie otwarta wystawa „Prymas Tysiąclecia” Kardynał Stefan Wyszyński (1901 – 1981). Wystawę będzie można oglądać do 31 maja.

Od 26 kwietnia do 12 maja, przed pomnikiem Św. Wojciecha, będzie można również oglądać wystawę „Prymasi Polski” zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Kultury.

Z kolei 24 maja odbędzie się edukacyjna gra miejska „Pierwszy między równymi” skierowana do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Patronat honorowy nad grą objęli: Abp. Wojciech Polak – Prymas Polski i Tomasz Budasz – Prezydent Gniezna. 

Oprócz tego do czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna będą prowadzone zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. 

Niezwykle ciekawie zapowiadają się także spacery z przewodnikiem „Śladami Prymasów Polski”, na które zaprasza Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski”. Spacery odbywać się będą w każdą trzecią niedzielę miesiąca od maja do sierpnia włącznie.

Radio PLUS Gniezno jest patronem medialnym wydarzeń związanych z obchodami 600-lecia prymasostwa. Zapraszamy do udziału! 
 
 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto