Zapraszamy na uroczystości odpustowe i zakończenie jubileuszu 600-lecie Prymasostwa

09-04-2018

Serdecznie zapraszamy słuchaczy Radia PLUS Gniezno na doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Tak jak przed rokiem będą one miały szczególny charakter, gdyż zakończą obchody Jubileuszu 600-lecia Prymasostwa w Polsce.

Podziel się ze znajomymi
Uroczystości odpustowe
Uroczystości odpustowe | Jubileusz 600-lecia Prymasostwa
Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, połączone z zakończeniem obchodów Jubileuszu 600-lecia Prymasostwa w Polsce, odbędą się 28 i  29 kwietnia w Gnieźnie. Poniżej szczegółowy program:  

Uroczystości rozpocznie Jutrznia z udziałem młodzieży sprawowana w Katedrze przez abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. O godz. 13.30 w Katedrze Msza Św. z udziałem młodzieży i misjonarzy pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki z Gdańska. Następnie o 17.30 na Rynku wystąpią mieszkańcy DPS w Mielżynie.
I Nieszpory ku czci św. Wojciecha, sprawowane będą w Katedrze Gnieźnieńskiej  o godz. 19.30 a przewodniczyć im będzie będzie Ks. Abp Grzegorz Ryś.
Po zakończeniu Nieszporów (ok. godz. 20.30) z Katedry wyruszy uroczysta procesja z relikwiami św. Wojciecha i św. Jana Pawła II oraz innych polskich Świętych i Błogosławionych. Procesja przejdzie ulicami Gniezna do kościoła pw. św. Michała Archanioła na Wzgórzu Zbarskim. 
O 21.30 zapraszamy na finał Przeglądu Piosenki Religijnej Adalbertus 2018 i koncert Maleo Reggae Rockers.

W niedzielę 28 kwietnia o godz. 9.15 z kościoła św. Michała Archanioła na Wzgórzu Zbarskim wyruszy procesja z relikwiami Męczennika do Katedry. 
O godz. 10.00 na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie rozpocznie się uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem i z homilią legata papieskiego kard. Vincenta Nicholsa, Prymasa Anglii i Walii. 

O godz. 12.30 Piknik w ogrodzie prymasowskim. W jego ramach zwiedzanie Rezydencji Prymasów Polski, bezpłatny wstęp do Muzeum Archidiecezjalnego, skarbca katedralnego i Katedry (Drzwi Gnieźnieńskie, podziemia, wieża)

Uroczystości zakończą II Nieszpory sprawowane w Bazylice Prymasowskiej w niedzielne popołudnie o godz. 16.00,  którym przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ks. bp Wiesław Śmigiel z Torunia.
 
Po Nieszporach, zgodnie z tradycją, Ksiądz Prymas udzieli błogosławieństwa dzieciom.

Więcej szczegółów dotyczących Uroczystości znajdziecie tutaj.

Serdecznie zapraszamy do Gniezna!

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto