Zapraszamy na uroczystości odpustowe i 600-lecie Prymasostwa

20-04-2017

Serdecznie zapraszamy słuchaczy Radia PLUS Gniezno na doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Będą one miały szczególny charakter, gdyż zainaugurują obchody Jubileuszu 600-lecia Prymasostwa w Polsce.

Podziel się ze znajomymi
Uroczystości odpustowe
Uroczystości odpustowe | Jubileusz 600-lecia Prymasostwa
Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, połączone z inauguracją obchodów Jubileuszu 600-lecia Prymasostwa w Polsce, odbędą się 22 i  23 kwietnia w Gnieźnie. Poniżej szczegółowy program:  

Uroczystości rozpoczną I Nieszpory ku czci św. Wojciecha, sprawowane w Katedrze Gnieźnieńskiej w sobotę 22 kwietnia o godz. 19.30, którym przewodniczyć będzie Ks. Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Homilię wygłosi Ks. Abp Jana Romeo Pawłowski z Rzymu.
Po zakończeniu Nieszporów (ok. godz. 20.30) z Katedry wyruszy uroczysta procesja z relikwiami św. Wojciecha i św. Jana Pawła II oraz innych polskich Świętych i Błogosławionych. Procesja przejdzie ulicami Gniezna do kościoła pw. św. Michała Archanioła na Wzgórzu Zbarskim. 

W niedzielę 23 kwietnia o godz. 9.15 z kościoła św. Michała Archanioła na Wzgórzu Zbarskim wyruszy procesja z relikwiami Męczennika do Katedry. 
O godz. 10.00 w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie rozpocznie się uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Ks. Abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski i z homilią Ks. Kard. Dominika Duki, Prymasa Czech.

Uwaga! Ze względu na niekorzystne prognozy pogody suma odpustowa została przeniesiona z Placu Św. Wojciecha do Katedry!

Uroczystości zakończą II Nieszpory sprawowane w Bazylice Prymasowskiej w niedzielne popołudnie o godz. 16.00,  którym przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ks. Abp Tomasz Peta, Metropolita Astany. 
Po Nieszporach, zgodnie z tradycją, Ksiądz Prymas udzieli błogosławieństwa dzieciom.

Serdecznie zapraszamy do Gniezna!

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto