Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha!

24-04-2019

Serdecznie zapraszamy słuchaczy Radia PLUS Gniezno na doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Podziel się ze znajomymi
Uroczystości odpustowe
Uroczystości odpustowe | ku cz św. Wojciecha
Już w piątek zapraszamy na Zielone Zaplecze Miejskiego Ośrodka Kultury gdzie o 10.00 rozpocznie się Przegląd Piosenki Religijnej Adalbertus 2019

W sobotę 27 kwietnia zapraszamy o godz. 13.30 do Katedry na Mszę Św. z udziałem młodzieży i misjonarzy pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka. Następnie o 16.00 w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej otwarta zostanie wystawa "Wydarzenie z życia kościoła gnieźnieńskiego i miasta Gniezna w perspektywie rocznic", po czy o 17.00 pomiędzy Muzeum a Katedrą odbędzie się koncert zespołu Gospel Joy.

I Nieszpory ku czci św. Wojciecha, sprawowane będą w Katedrze Gnieźnieńskiej  o godz. 19.30 a przewodniczyć im będzie będzie bp Piotr Libera. 
Po zakończeniu Nieszporów (ok. godz. 20.30) z Katedry wyruszy uroczysta procesja z relikwiami św. Wojciecha i św. Jana Pawła II oraz innych polskich Świętych i Błogosławionych. Procesja przejdzie ulicami Gniezna do kościoła pw. św. Michała Archanioła na Wzgórzu Zbarskim. 

W niedzielę 28 kwietnia o godz. 9.15 z kościoła św. Michała Archanioła na Wzgórzu Zbarskim wyruszy procesja z relikwiami Męczennika do Katedry. 
O godz. 10.00 na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie rozpocznie się uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem i z homilią abp. Stanisława Budzika. 

O godz. 12.30 Piknik w ogrodzie prymasowskim. W jego ramach zwiedzanie Rezydencji Prymasów Polski, bezpłatny wstęp do Muzeum Archidiecezjalnego, skarbca katedralnego i Katedry (Drzwi Gnieźnieńskie, podziemia, wieża)

Uroczystości zakończą II Nieszpory sprawowane w Bazylice Prymasowskiej w niedzielne popołudnie o godz. 16.00,  którym przewodniczył będzie i homilię wygłosi bp Rafał Markowski.
 
Po Nieszporach, zgodnie z tradycją, Ksiądz Prymas udzieli błogosławieństwa dzieciom.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Serdecznie zapraszamy do Gniezna!

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto