Marsze dla Życia i Rodziny w Koszalinie, Słupsku, Pile i Szczecinku

31-05-2017

Mieszkańcy regionu będą w sposób radosny manifestować swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowanie życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci

Podziel się ze znajomymi
Marsze dla Życia i Rodziny w naszym regionie
Marsze dla Życia i Rodziny w naszym regionie
Marsze dla życia i rodziny przejdą ulicami Koszalina, Słupska i Szczecinka.

Tysiące osób z kolorowymi balonami, wiatraczkami, lizakami i transparentami przejdzie po raz kolejny ulicami tych miast. A będą w ten sposób manifestować swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowanie życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci.

W Koszalinie Marsz dla życia i rodziny 4 czerwca. Msza św. w kościele pw. Ducha Świętego o godz. 10.30. Eucharystii przewodniczył będzie biskup Krzysztof Włodarczyk. Po Eucharystii wyjście Marszu i przejście na Rynek Staromiejski (trasa jak w roku ubiegłym). Podczas marszu będzie można wesprzeć podopiecznych Domu Samotnej Matki w Koszalinie. To w ramach akcji Caritas „Pielucha dla malucha”.

W Słupsku Marsz dla życia i rodziny 11 czerwca. Msza św. o 13.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego, a po niej wyjście Marszu (około 14.00). Uczestnicy marszu przejdą ulicami: Piłsudskiego, Sobieskiego, Szczecińską, Wojska Polskiego, Sienkiewicza, Grodzką do Szarych Szeregów. Na skwerze przy tej ulicy zakończenie marszu. Tam poczęstunek- zupa i ciasto oraz rozdane zostaną nagrody: vouchery na basen, jazdę konną dla całych rodzin oraz zaproszenia do kawiarni. Nagrodą główną będzie rower.

W Szczecinku Marsz dla życia i rodziny odbędzie się 18 czerwca. Wyjście o godz. 17.00 z kościoła pw. Ducha Świętego i przejście do kościoła Mariackiego. Tam odbywać się będzie festyn parafialny.

Organizatorami marszów są m.in. rodziny z Domowego Kościoła, Rycerze Kolumba, Civitas Christiana. Włączą się również harcerze.

Patronat medialny sprawuje Radio Plus Koszalin.

Alicja Górska

bp Krzysztof Włodarczyk
Miłosz Janczewski, Rycerze Kolumba, współorganizatorzy Marszu w Koszalinie
Joanna Kasperek, Fundacja Przyjaciele Życia w Słupsku, Domowy Kościół

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto