Majówka Hrabiny Zofii

19-05-2017

Już po raz dziewiąty hrabina Zofia Potocka zaprasza do Krzeszowic na swoje imieniny. Co roku dziesiątki statystów wcielają się w historyczne postaci z otoczenia hrabiny, właścicielki krzeszowickich dóbr.

Podziel się ze znajomymi
Majówka Hrabiny Zofii
Majówka Hrabiny Zofii
Majówkę rozpoczniemy aktywnie – w sobotę na boisku Orlik w Krzeszowicach odbywać się będzie sportowy turniej „Rodzina na medal”. Na dużej scenie układy taneczne i sportowe zaprezentują członkowie UKS Harmonia i Harmonii Fitness.
W trakcie obu dni Majówki chwalimy się swoim! Na scenie wystąpią uczestnicy zajęć i zespołów prowadzonych w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. W sobotę zobaczyć będziemy mogli przedstawienie baletowe „Śpiąca królewna” przygotowane przez uczestników zajęć tanecznych, obejrzymy także pokaz zespołu ACRO DANCE. Sobotni wieczór uświetni występ zespołu Verso oraz Krzeszowickiego Teatru Rozrywki. Niezwykłe widowisko oparte na największych przebojach legendarnego zespołu ABBA z pewnością rozrusza i zachwyci zebraną na krzeszowickim rynku publiczność. W niedzielę mazura i krakowiaki wykona Zespół Tańców Świata „Zdrojanie”,
a wieczorem „Galę piosenki biesiadnej” zaprezentują członkowie chóru Allegria.
Poza wykonawcami związanymi z Centrum Kultury i Sportu, na scenie zaprezentują się m.in. uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach, zespół Contra z Zabierzowa w repertuarze z lat 60 i 70, Damian Kuciński „Kucior” z hip hopowym koncertem pod nazwą „Made in Krzeszowice” oraz zespół Vinyl Rhytm, który zagra w rytmie blues’a i rock& rolla.
W sobotnią noc nie zabraknie także tanecznej zabawy dla wszystkich w rytmach disco-polo.
Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Kabaret pod Wyrwigroszem, który rozbawi publiczność programem pod nazwą „500+”, natomiast w niedzielę bawić się będziemy przy największych przebojach zespołu Skaldowie.
Przez dwa dni imprezy na małej scenie, w Ludowym Zakątku w parku za Pałacem Vauxhall odbywać się będą warsztaty: koronczarskie, lalek Zosi-Samosi, papierowych wycinanek. W sobotę panie z Kół Gospodyń Wiejskich prowadzić będą warsztaty „Majowe kwiaty”, następnie po odśpiewaniu pieśni maryjnych „Pod Obronką” przejdą na nabożeństwo majówkowe w Kościele parafialnym św. Marcina.
W niedzielne popołudnie w Ludowym Zakątku gra w bule oraz warsztaty tańców dworskich – „Kontredans dla każdego”.
W sobotę warto odwiedzić także Zamek Tenczyn w Rudnie, gdzie od godz. 14.00 odbywać będzie się Piknik z Hrabiną. W programie m.in. spotkanie z Bogną Wernichowską, opowieści o rodach Tenczyńskich i Potockich, a także występ zespołu Camerata Antiqua Trio. Zachęcamy do zabrania ze sobą koców oraz koszów piknikowych!
W niedzielę, 28 maja uroczystość rozpocznie wspólny polonez gości i uczestników Majówki.
Będą też tradycyjne życzenia dla hrabiny Zofii Potockiej.
W tym dniu także będzie można sprawdzić swój talent artystyczny, biorąc udział w plenerze malarskim pod kierunkiem Barbary Dec.
Spośród innych atrakcji i wydarzeń proponujemy przejażdżkę dorożką, udział w konkursie wiedzy
o Gminie Krzeszowice „Nasza Gmina” organizowanym przez Urząd Miasta i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej, zwiedzanie Muzeum Ziemi Krzeszowickiej i Willi Domańskich w Nawojowej Górze, oraz Kościoła Parafialnego pw. św. Marcina w Krzeszowicach.
Majówkowy weekend to także ostatnia szansa by zobaczyć wystawę „Jak Wam się podoba? Helena Modrzejewska – arystokratka sceny” w Galerii Pałacu Vauxhall.
Jak co roku zachęcamy do przygotowania własnego stroju z epoki oraz wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą stylizację.
Przez cały weekend trwać będzie Jarmark Tradycji i Rękodzieła, gdzie swoje prace i produkty będzie prezentować około 70 wystawców z całej Polski.
Patronem medialnym jest Radio Plus.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto