Powsińskie Dożynki z Radiem Plus Warszawa

22-08-2017

Niedziela 27 sierpnia to wielkie warszawskie dziękczynienie i święto plonów. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Podziel się ze znajomymi
Powsińskie Dożynki
Powsińskie Dożynki
Centrum Kultury Wilanów oraz Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na wydarzenie etnograficzne: 12. Powsińskie Dożynki.

Ideą projektu jest kultywowanie tradycji ludowych na obszarze wielkiej i nowoczesnej aglomeracji miejskiej – Warszawy. Centrum Kultury Wilanów jako jedna z nielicznych instytucji warszawskich pielęgnuje pamięć o dawnych zwyczajach wiejskich.
Powsińskie Dożynki to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć kolorowy, rozśpiewany i wystrojony w regionalne stroje ludowe korowód z wieńcami dożynkowymi.

Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodają również występy folklorystyczne zespołów Centrum Kultury Wilanów: Kuźni Artystycznej, Powsinian, Grupy 30+, Radosnej oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy. W tym roku przed dożynkową publicznością zaprezentują się Zespół Pieśni i Tańca „Radost” z Pardubic, Miejska Orkiestra „Moderato” z Warki, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie” oraz zespół ludowy z Chin.

Ponadto będzie można skosztować potraw regionalnych, odwiedzić któreś ze stoisk z rękodziełem artystycznym i twórczością ludową. Dzieci będą mogły uczestniczyć w grach, warsztatach i animacjach. Dzień pełen wrażeń zakończy się potańcówką na dechach”.

Program Powsińskich Dożynek 2017:

11.30 – korowód dożynkowy prowadzony przez starostę i starościnę dożynek, prezentacja wieńców dożynkowych oraz strojów ludowych

12.00 – Msza św. dziękczynna w plenerach Domu Pracy Twórczej oraz obrzędy dożynkowe

14.00 – musztra paradna Miejskiej Orkiestry „Moderato” z Warki

14.30 – występy zespołów Centrum Kultury Wilanów prezentujących stroje wilanowskie oraz zaproszonych zespołów folklorystycznych z kraju i zagranicy: Zespół Pieśni i Tańca „Radost” z Pardubic, zespół ludowy z Chin, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie”, Powsinianie, Grupa 30+, Kuźnia Artystyczna, Radosna

19.00 – potańcówka na dechach

Powsińskie Dożynki 2017
27 sierpnia (niedziela), godz. 11.30-17.00 i 19.00-21.00
plenery Domu Pracy Twórczej, ul. Ptysiowa 3

Radio Plus Warszawa POLECA!

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto