V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

12-09-2018

Miłośników doskonałej muzyki zapraszamy na V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Błogosławić Mnie będą wszystkie narody”, który odbywa się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach!

Podziel się ze znajomymi
V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej | Markowice
Jubileuszowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej "Błogosławić Mnie będą wszystkie narody" trwać będzie od 16 września do 14 października. W czasie pięciu koncertów usłyszymy m.in. utwory poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny w interpretacji artystów z Polski, Włoch oraz Hiszpanii. Festiwal organizowany jest w ścisłej współpracy z Akademią Muzyczną im F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Podczas koncertu inauguracyjnego wystąpili: prof. Marek Kudlicki (organy) i Zespół Muzyki Dawnej Intemperata Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Zachęcamy do oglądania relacji:

II koncert V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Markowicach, 23 IX 2018. Wykonawca: Stefano Pellini - organy (Włochy).


III koncert V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Markowicach, 30 IX 2018. Wykonawca: Joxe Benantzi Bilbao Riguero - organy (Hiszpania).


IV koncert V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Markowicach, 7 X 2018. Wykonawcy: prof. Radosław Marzec - organy, Marzec Music Crew - część kameralna.


 
Serdecznie zapraszamy na koncerty do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach w każdą niedzielę festiwalu o 15.00!

Więcej informacji znajdziecie tutajPatronat medialny nad festiwalem sprawuje Radio PLUS Gniezno.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto