Dom za ciacho

15-12-2017

Już 17 grudnia w klasztorze oo. dominikanów odbędzie się kolejna edycja akcji „Ciacho za ciacho”. Tym razem wydarzenie wspomoże powstanie w Krakowie domu dla osób niepełnosprawnych i chorych, który poprowadzi Wspólnota Chleb Życia.

Podziel się ze znajomymi
Ciacho za ciacho
Ciacho za ciacho
Hasło akcji brzmi „Otwórzmy DOM w Bronowicach!”, a darowizny zebrane w jej trakcie wspomogą działania Wspólnoty Chleb Życia w Krakowie. To właśnie w Bronowicach jej założycielka, siostra Małgorzata Chmielewska, poprowadzi remont domu, w którym opiekę otrzymają osoby chore, ubogie i niepełnosprawne.

„Dzięki pozyskanym środkom budynek znajdujący się w krakowskich Bronowicach przejdzie niezbędną modernizację i zostanie przystosowany do potrzeb tej grupy osób. Uważamy, że odpowiednia opieka nad niepełnosprawnymi i chorymi jest bardzo ważna i stąd taki cel naszej akcji” – opisuje Anna Niezgoda, współorganizator kwesty.

Podczas akcji dominikańskie krużganki wypełnią się zapachem ciast. „Oprócz domowych wypieków będzie można również spróbować tych od krakowskich cukierników i blogerów kulinarnych. Na kiermaszu nie zabraknie przeróżnych książek czy ręcznie wykonanych ozdób, które na pewno umilą nadchodzący świąteczny czas” – wymienia Niezgoda. Przybywających ugości także specjalna kawiarenka, serwująca ciepłe napoje, gofry czy tosty.

„Widzimy, że z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przy stołach z ciastami i książkami pojawiają się osoby w różnym wieku, których charakteryzuje jedno – serce otwarte na potrzeby innych” – podkreśla Anna Niezgoda. W 2016 roku studentom udało się pozyskać ponad 75 tys. zł, natomiast w tym roku wiosenna odsłona inicjatywy przyniosła już prawie 60 tys. zł.

Akcja „Ciacho za ciacho” jest organizowana przez grupę charytatywną „Szpunt” działającą w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka”. Jest to kiermasz ciast i książek, który odbywa się na krużgankach klasztoru oo. dominikanów w Krakowie dwa razy w roku, przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. W planach jest rozszerzenie akcji na inne dominikańskie ośrodki akademickie w Polsce.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto