Koncert charytatywny na Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne w Koszalinie

18-12-2017

Koncert odbędzie się 30 grudnia o godz. 18.00 w Filharmonii Koszalińskiej. Są już do nabycia bilety-cegiełki, z których dochód przeznaczony zostanie na kontynuację budowy obiektu na Górze Chełmskiej.

Podziel się ze znajomymi
Koncert świąteczny na rzecz Fundacji Przymierze 30 grudnia w Filharmonii Koszalińskiej
Koncert świąteczny na rzecz Fundacji Przymierze 30 grudnia w Filharmonii Koszalińskiej
Świąteczny Koncert Charytatywny, z którego dochód wspomoże dalszą budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej w Koszalinie odbędzie się 30 grudnia o godz. 18.00 w Filharmonii Koszalińskiej.

Wystąpią liczni wokaliści oraz orkiestra, którą doskonale znają melomanii ze Słupska, mianowicie Słupska Sinfonietta pod dyrekcją Macieja Banachowskiego. 

Centrum Pielgrzymkowo- Turystyczne budowane jest przy zabytkowej wieży widokowej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Znajdować się tam będzie duża kaplica, aula, kawiarnia, muzeum z pamiątkami po św. Janie Pawle II, który w 1991 poświęcił Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej.
Stan surowy budynku jest już zamknięty, ale nie całkowicie. Obiekt jest już  pokryty dachem, wstawiona została część okien. Brakuje części okien drewnianych oraz drzwi zewnętrznych. Koszty już poniesione przez Szensztacki Instytut Sióstr Maryi to ponad 4,5 miliona złotych. Do otwarcia centrum potrzebne będzie jeszcze kolejne 4 miliony złotych. Siostry szensztackie środki na budowę centrum zdobywają w kraju, ale także w polskich parafiach w Holandii i w Niemczech.

Rocznie miejsce to odwiedza 180 tys. pielgrzymów i turystów z Polski i całego świata.

Bilety cegiełki są do nabycia w kasie Filharmonii Koszalińskiej, w sanktuarium na Górze Chełmskiej, w kancelarii parafialnej kościoła pw. Ducha Świętego, w siedzibie Civitas Christiana k. katedry. Cegiełki są w cenie 25 i 40 zł.

Więcej na stronie www.fundacja-przymierze.pl .

alg/agu
s. Paulina Kopacz z Fundacji Przymierze

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto