Sylwester z Ubogimi

22-12-2017

Krakowscy bezdomni i ubodzy po raz kolejny nadchodzący Nowy Rok będą mogli przywitać na sali balowej. Organizatorzy akcji "Sylwester z Ubogimi" chcą w ten wyjątkowy wieczór okazać potrzebującym zainteresowanie, a także uwrażliwić innych na problem ubóstwa.

Podziel się ze znajomymi
Sylwester z Ubogimi
Sylwester z Ubogimi
W ubiegłym roku w wydarzeniu, przygotowanym przez wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży skupionych przy parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie, wzięło udział kilkudziesięciu bezdomnych i ubogich. „To było coś więcej niż tylko czas spędzony na radosnej zabawie. Rozmową przy wspólnym stole udało się przełamać granice, w których na co dzień zamykane są osoby potrzebujące. Bardzo mocno uwrażliwiło to nas na bliźniego i dlatego spotkanie organizujemy po raz drugi” – wyjaśnia Magdalena Chyłka, koordynatorka spotkania.

Potrzeb związanych z wydarzeniem jest  bardzo wiele. Trzeba przystroić salę, zakupić jedzenie, pokryć opłaty za paliwo i media, ale także przygotować paczki dla gości.
Aby wszystko mogło się udać, organizatorzy apelują o wsparcie duchowe: „Westchnij do Boga, by uczynił możliwym to, co nam może wydawać się niemożliwe”. Proszą także o datki materialne, które zostaną przeznaczone na zakup jedzenia i darów do paczek, opłaty za wynajem sali, paliwo czy media oraz przygotowanie dekoracji. Można je wpłacać na konto: 65 1240 4722 1111 0010 7034 2098 (Bank Pekao SA; Parafia pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza, ul. Dobrego Pasterza 4, 31-416 Kraków).

Kolejnym sposobem na pomoc w zorganizowaniu „Sylwestra z Ubogimi” jest przekazanie darów – środków higienicznych, czapek, szalików, ciepłych skarpet, rękawiczek, termosów czy koców. Wszystkie one trafią do paczek dla uczestników wydarzenia. „Nasi goście dziękowali nam za te dary ze łzami w oczach. Widać było, że nie spodziewali się, że poza przestrzenią do wspólnego powitania Nowego Roku, otrzymają jeszcze podarunki, które pozwolą im przetrwać dalsze zimowe dni” – wspomina M. Chyłka. Wsparcia można również udzielić przynosząc w przeddzień sylwestrowego spotkania jedzenie w postaci wędlin, chleba, owoców, ciast, napojów czy konkretnych posiłków.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie internetowej www.krakow.sylwesterzubogimi.pl. Inspiracją dla krakowskiej odsłony akcji był „Sylwester z Ubogimi”, który odbywa się w Katowicach od ponad 20 lat. Co roku uczestniczy w nim około 200 bezdomnych i ubogich, którzy mają okazję do spędzenia końca roku przy ciepłym posiłku oraz wspólnej modlitwie i rozmowie


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto