W Krakowie zakwitną Pola Nadziei

09-03-2018

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w uroczystej Mszy św. inaugurującej 21 edycję Pól Nadziei.

Podziel się ze znajomymi
Pola Nadziei
Pola Nadziei
Tradycyjnie wczesnowiosenną porą Hospicjum św. Łazarza w Krakowie rozpoczyna żonkilową akcję. Tegoroczna, 21 już edycja odbywa się pod hasłem „Pola Nadziei – jesteśmy sobie potrzebni”. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc do wszystkich, którzy od lat włączają się w żonkilowe działania, zapraszamy również tych, którym akcja nie jest jeszcze dobrze znana. W życie każdego z nas wpisany jest początek i kres, to etapy życia w których często jesteśmy zależni od innych. W chwili choroby prowadzącej do śmierci: ból, bezradność, samotność, strach to uczucia które życzliwą obecnością, troską, profesjonalną pomocą można złagodzić. To towarzyszenie chorym u kresu życia, wspieranie ich bliskich, jednoczenie osób chcących spieszyć z pomocą potrzebującym jest misją Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”. Tę misję od ponad 35 lat krakowskie Hospicjum realizuje dzięki zaangażowaniu tysięcy ludzi dobrej woli. Od 21 lat działaniom tym towarzyszy żonkil – symbol nadziei. Dzięki Polom Nadziei docieramy z hospicyjną ideą również do dzieci i młodzieży, kształtując ich wrażliwość poprzez prelekcje, udział w konkursach i zaangażowanie w wolontariat.
Msza św. pod przewodnictwem JE Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, patrona honorowego Pól Nadziei odbędzie się w niedzielę 11 marca 2018 r. o godzinie 11.00 w kaplicy Hospicjum św. Łazarza - ul. Fatimska 17 w Krakowie.
Patronem akcji jest Radio Plus


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto