Zapraszamy na XXIV Targi Wydawców Katolickich

09-04-2018

Wielkie święto książki religijnej w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie w tym roku trwa od 12 kwietnia (czwartek)do 15 kwietnia (niedziela). Jest jednym z ważniejszych wydarzeń dla środowiska wydawców publikacji religijnych.

Podziel się ze znajomymi
Targi Wydawców Katolickich
Targi Wydawców Katolickich
Tegoroczna edycja Targów zgromadzi blisko 170 wystawców z całego kraju, oficyn kościelnych, zakonnych i świeckich specjalizujących się w publikacjach o tematyce religijnej, które targowej publiczności zaprezentują ponad 12 tysięcy publikacji.
- Cieszy fakt, że Święto Dobrych Książek, jakim co roku są nasze targi, przyciąga coraz większą liczbę, podmiotów zainteresowanych prezentacją swojej oferty – mówi ks. Roman Szpakowski sdb, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Targi Wydawców Katolickich w wyjątkowy sposób i na trwałe wpisały się nie tylko w kalendarz wydarzeń kulturalnych Warszawy, ale przede wszystkim w życie kulturalne naszego kraju, gromadząc kilkadziesiąt tysięcy czytelników. Dla nich będzie to doskonała okazja do spotkania i rozmowy z ulubionymi autorami oraz uzyskania pamiątkowego wpisu w książce. Organizatorzy, jak co roku, zadbali o bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych czytelników.

Na targach wśród licznych, znamienitych gości, udział swój potwierdzili między innymi: prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Roszkowski, Jacek Mycielski, Jan Pospieszalski, Grzegorz Górny, Jan Rosikoń, abp Wojciech Polak, bp Henryk Ciereszko, Mateusz Szpytma, Bronisław Wildstein, Michał Karnowski, ks. Arkadiusz Paśnik, s. Anna Maria Pudełko, ks. prof. Waldemar Chrostowski, Magdalena Ogórek, Danuta Dunin-Holecka, ks. Tomasz Nowaczek, Joanna Krzyżanek, Magda i Mirek Osip Pokrywka, Ks. Zbigniew Sobolewski, Katarzyna Olubińska, Marek Zając, Siostra Anastazja, Siostra Małgorzata Chmielewska, o. Grzegorz Kramer SJ, Piotr Żyłka, Łukasz Wojtusik, o. Augustyn Pelanowski, Katarzyna Straburzyńska, Monika Rogozińska, Anna Rastawicka z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, prof. Jan Żaryn, o. Mariusz Tabulski i wielu innych.

Po raz kolejny zorganizowana będzie również Akademia rodzinnego czytania.

W trakcie Targów odbędą się także panele dyskusyjne, m.in.: Elementarz dla Rodziców, Sprawiedliwi i dziejowa niesprawiedliwość oraz Łobuzy w kościele, czyli jak rozmawiać o wierze bez tematu tabu.

Każdego roku Targi goszczą wybrane wydawnictwo zagraniczne w charakterze Gościa Honorowego. W tym roku jest to włoskie wydawnictwa Scripta Maneant z premierą albumu La Capella Sistina. Włoski wydawca we współpracy z Muzeami Watykańskimi przygotował unikatową trójwymiarową, najwyższej jakości, reprodukcję obrazów w pełni dokumentującą wszystkie artystyczne zdobienia Kaplicy Sykstyńskiej.

Tradycyjnie kluczowym akcentem Targów jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, która w tym roku przyznana zostanie po raz 20. Do jubileuszowej edycji Nagrody została zgłoszona rekordowa liczba 408 tytułów. Galę wręczenia Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2018 będzie w sobotę 14 kwietnia w Bazylice Katedralnej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie (Praga).

Szczegółowe informacje oraz kalendarium spotkań XXIV Targów Wydawców Katolickich dostępne są pod adresem www.swk.pl.
Targi Wydawców Katolickich

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto

Przed chwilą graliśmy:

Sprawdź, co wcześniej graliśmy