"W drodze do niepodległości" w Miejskim Ośrodku Kultury!

10-05-2018

Szkoła Podstawowa nr 5 i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zapraszają na wystawę zorganizowaną w jubileuszowym roku 100 – lecia niepodległej Polski.

Podziel się ze znajomymi
W drodze do niepodległości
W drodze do niepodległości | MOK Gniezno
Ekspozycja ma na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
 
Oficjalne otwarcie wystawy będzie miało miejsce 16 maja o godz. 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Wystawę będzie można oglądać od 14 do 25 maja.
 
Wystawa „W drodze do niepodległości” to nowoczesna i atrakcyjna lekcja historii dla uczniów i dorosłych. Fundatorami wystawy są: Bank Pocztowy SA i PERN SA. Partnerami merytorycznymi natomiast Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych.

Projekt jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017 – 2021. Celem PW „Niepodległa” jest wzmocnienie poczucie wspólnoty
obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym, radosnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości.

Program uświetnią uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 i Szkoły Muzycznej oraz młodzież prowadzona przez Agnieszkę Żółtowską w zespołach muzycznych MOKu.

Wystawa prezentowana była w Sejmie, a do Gniezna zostanie sprowadzona dzięki dyrektor Szkoły nr 5 Hannie Kowalskiej oraz nauczycielce Katarzynie Winiarskiej.

Patronat medialny nad wystawą objęło Radio PLUS Gniezno

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto