Radio PLUS Gniezno w drodze na szczyt Yawash Sar II!

10-05-2018

Już 18 maja wyrusza z Polski do Pakistanu grupa śmiałków, których celem jest wytyczenie drogi i zdobycie Yawash Sar II - dziewiczej góry w Karakorum. Wspinaczom kibicuje i również patronuje wyprawie Radio PLUS Gniezno.

Podziel się ze znajomymi
Wyprawa na 100 lecie Niepodległości Polski
Wyprawa na 100 lecie Niepodległości Polski | Polski Klub Alpejski
Jednym z uczestników ekspedycji jest Dawid Plewczyński, mieszkaniec Goślinowa w gminie Gniezno, który 18 maja rozpocznie wyprawę życia. Jego celem jest wytyczenie drogi na niezdobyty dotąd sześciotysięcznik (6178 m n.p.m.) w Pakistanie w górach Karakorum. W ten sposób wraz z pozostałymi uczestnikami  należącymi do Polskiego Klubu Alpejskiego, chce uczcić 100-ną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i nazwać szczyt na cześć tego wydarzenia. W końcu droga do wolności naszego kraju była długa i okupiona licznymi wyrzeczeniami, w swej trudności podobna do wspinaczki na szczyt.

Dawid w swym życiu zmaga się nie tylko z górskimi szczytami ale także z chorobą. Półtora roku temu stwierdzono u niego cukrzycę typu 1. Pierwszą myślą jaka pojawiła się w jego głowie była ta, że to koniec wyjazdów w góry, wspinaczki, biegania oraz sportu, który tak bardzo kocha. Stało się jednak inaczej, to wydarzenie jeszcze bardziej zmobilizowało go do realizacji swoich marzeń. Dlatego też rusza na Yawash Sar II! 

Kibicujemy Dawidowi i pozostałym członkom wyprawy. Na antenie Radia PLUS Gniezno postaramy się relacjonować jej najważniejsze elementy. Zapraszamy też na oficjalną stronę ekspedycji, gdzie możecie poznać szczegóły „Wyprawy na 100 lecie Niepodległości Polski”.
 
 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto