Marsz dla Życia i Rodziny 10 czerwca w Koszalinie

30-05-2018

Ulice Koszalina i wielu innych miast w Polsce zapełnią się ludźmi, dla których ochrona ludzkiego życia, małżeństwa i rodziny jest fundamentem i gwarancją pomyślności Polski.

Podziel się ze znajomymi
Rozpoczęcie Marszu dla Życia i Rodziny o 12.00 k. katedry
Rozpoczęcie Marszu dla Życia i Rodziny o 12.00 k. katedry
Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 10 czerwca w Koszalinie. Uczestniczyć w nim będą całe rodziny. Nie zabraknie kolorowych flag, balonów i chorągiewek. W tym roku hasłem przewodnim jest "Polska rodziną silna!". Marsze dla Życia i Rodziny przejdą w tym roku ulicami aż 150 polskich miast!

Ulice Koszalina i wielu innych miast w Polsce 10 czerwca (i nie tylko w tym dniu) zapełnią się ludźmi, dla których ochrona ludzkiego życia, małżeństwa i rodziny jest fundamentem i gwarancją pomyślności Polski.

Marsze dla Życia i Rodziny w Polsce są publicznym wyrażaniem podstawowych wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz mają na celu chronić rodzinę opartą na małżeństwie kobiety i mężczyzny , otwartą na wychowanie dzieci. Marsze mają pozytywny i radosny charakter . Organizowane są co roku pod innym hasłem i wyrażają oczekiwania społeczeństwa wobec zmian społeczno-politycznych oraz podkreślają znaczenie najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny. Tegoroczne Marsze odbędą się pod hasłem „Polska rodziną silna!”

Plan Marszu:
1. g. 11.00 – Msza św. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, ul. Biskupa Czesława Domina (koło Katedry)
2. g. 12.00 – wymarsz i przemarsz ulicami: Biskupa Czesława Domina, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Młyńską, Aleją Monte Cassino, Władysława IV i Jana Pawła II
3. g. 13.00 – zakończenie marszu na terenie parafii pw. Ducha Świętego (w tym samym czasie odbędzie się festyn - XII Letnie Spotkania z Folklorem - połączony z jubileuszem 20-lecia TV MAX)

Marsz dla Życia i Rodziny w Koszalinie jest inicjatywą organizacji pozarządowych i reprezentują ją przedstawiciele m.in.: Kurii Biskupiej, Zakonu Rycerzy Kolumba i Jana Pawła II, Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej, Civitas Christiana, Fundacji Miłości, Domu Samotnej Matki i Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło m.in. Radio Plus Koszalin.

Alicja GórskaMarsz dla Życia i Rodziny- zapowiedź

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto