Powidz Jam Festiwal 2018

29-06-2018

Zapraszamy na jubileuszową V edycję Powidz Jam Festiwal, która rusza 26. lipca. Przez 4 dni na 5 scenach wystąpi ponad 200 muzyków, którzy zaprezentują swoje autorskie utwory w takich gatunkach jak: blues, rock, jazz. Pojawią się również brzmienia alternatywne oraz reggae.

Podziel się ze znajomymi
Powidz Jam Festiwal
Powidz Jam Festiwal | 2018
W ramach Festiwalu zaplanowano szereg atrakcji towarzyszących: Powidz Jam Run – bieg festiwalowy z muzyką w tle, joga, zumba, zlot klasyków, Blues Boat - muzyczna żaglówka pływająca po jeziorze, serwująca mini koncerty, a także loty widokowe paralotnią, warsztaty z tworzenia murali, wystawa fotograficzna, plenerowy escape room i oczywiście Jam Session do rana. Organizatorzy zapewnią wyjątkową strefę specjalnie wyselekcjonowanych Food Trucków, która uszczęśliwi nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

- Pięć lata temu postanowiliśmy stworzyć ciekawe wydarzenie muzyczne, które przyciągnie do pięknego Powidza muzyków i publiczność. Zainteresowanie Powidz Jam Festiwal przerosło nasze oczekiwania. Z roku na rok przybywa chętnych do zaprezentowania swojej twórczości na scenach, i to nie tylko z Wielkopolski, ale z całego kraju. Interesuje nas muzyka na żywo i bardzo promujemy autorskie materiały. Artyści prezentują się w różnych gatunkach, mają możliwość wystąpienia przed
gwiazdami wydarzenia, ale to ci mniej znani muzycy sprawiają, że klimat festiwalu jest tak niezwykły- mówi Daniel Ptak, organizatorów Festiwalu.
- Przez te kilka dni mamy festiwalowe miasteczko, gdzie na różnych scenach wokół jeziora będzie
można pobawić się przy dobrej muzyce, zażyć trochę ruchu, czy skosztować oryginalnych dań. To wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz naszego regionu, dlatego jesteśmy pewni, że i
tym razem nie zabraknie wrażeń i pozytywnych emocji.
 
W tym roku po raz drugi organizatorzy postanowili wskrzesić Powidzki Bieg w nowej odsłonie Powidz Jam Run – bieg z muzyką w tle, którego trasa została wyznaczona po malowniczym krajobrazie regionu powidzkiego. Uczestnicy biegu zmierzą się z dystansem 10 km przy dźwiękach muzyki, dostarczanej przez ulicznych artystów.

Dodatkowo przez 4 dni Powidz zamieni się w wielki pokój gry – miejski escape room.
Jednak to, czego nie oddadzą żadne atrakcje ani koncerty, to atmosfera, jaka panuje w miasteczku podczas Festiwalu - i to właśnie czyni wydarzenie tak wyjątkowym! Warto wspomnieć, że hasło festiwalu pozostaje bez zmian i brzmi: “Zalejemy Miasteczko Muzyką”!

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj!

Gwiazdami tegorocznej edycji Powidz Jam Festiwal, którego patronem medialnym jest również Radio PLUS Gniezno są: Kortez (jedyny biletowany koncert), Ørganek, Xxanaxx oraz Rosalie


 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto