Dni Kultury dla Góry 28 lipca w Koszalinie

20-07-2018

W programie m.in. licytacja obrazów Małgorzaty Borsukiewicz z Piły oraz loteria fantowa. Do wygrania m.in. rower.

Podziel się ze znajomymi
I Dzień Kultury dla Góry 28 lipca w Koszalinie
I Dzień Kultury dla Góry 28 lipca w Koszalinie
Pierwszy „Dzień Kultury dla Góry” odbędzie się 28 lipca na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Tu znajduje się Sanktuarium Maryjne, obok którego budowane jest Centrum Pielgrzymkowo- Turystyczne.

W programie m.in. licytacja obrazów Małgorzaty Borsukiewicz z Piły oraz loteria fantowa. Dochód przeznaczony zostanie na budowę Centrum. Do wygrania m.in. czajnik, suszarki do włosów i rower.

Na jakim etapie jest budowa Centrum? Przed inwestorkami drugi etap prac, w ramach którego wstawione zostaną okna i drzwi, po to by zamknąć stan surowy budynku. Więcej o tym s. Paulina Kopacz z Fundacji Przymierze w materiale audio poniżej. Dodajmy, że wstawionych zostanie 150 okien i ponad 80 drzwi.

Środki na realizację inwestycji pochodzą od darczyńców indywidualnych z całej Polski oraz od Polonii z Holandii, Belgii i Niemiec, a nawet z USA. Aktualnie siostry szensztackie zbierają środki na wkład własny, który potrzebny jest przy dotacji ministerialnej. W tym roku ta dotacja wyniosła 900 tys. zł, a w przyszłym roku będzie to milion zł. Drugie tyle siostry muszą zgromadzić same. Stąd ta inicjatywa "Dzień Kultury dla Góry".

Patronat medialny nad „Dniem Kultury dla Góry” sprawuje Radio Plus Koszalin.

Alicja Górska

s. Eligia Pawlisz o Dniu Kultury dla Góry
s. Paulina Kopacz o budowie Centrum P-T w Koszalinie
s. Paulina Kopacz o finansowaniu budowy

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto