Muzyczne pożegnanie lata w Nowej Hucie

04-09-2018

W dniu 15 września, na plenerowej scenie Młodzieżowego Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice” odbędzie się koncert „Droga do Polski”. Wystąpią: Tomek Wachnowski z muzykami i gościnnie Adam Ochwanowski. Wykonają utwory z płyty „Kołomyja i pic” oraz wybrane utwory, które nawiązywać będą do tematyki Ojczyzny i wolności. Koncert organizowany jest w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Początek koncertu o godz. 19.00.

Podziel się ze znajomymi
 Muzyczne pożegnanie lata w Nowej Hucie
Muzyczne pożegnanie lata w Nowej Hucie
Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu Fortu 49 „Krzesławice” w Krakowie, który od 2000 roku jest siedzibą Młodzieżowego Domu Kultury, mieszczącego się w tymże zabytkowym, historycznym forcie artyleryjskim pochodzącym z lat 1881–1886.
Gwiazdą wieczoru będzie Tomek Wachnowski – poeta, kompozytor i wykonawca piosenek. Występował i współpracował z Mr. Bober’s Friends, TBand, Mr Zoob, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Grażyną Auguścik, Andrzejem Poniedzielskim i wieloma innymi. Jest autorem płyt: „Śniegowice”, „Właśnie tak”, „Dla bogaczy pogoda”, „Lubię te piosenki” i „Ludzie lubią mieć”. Jego piosenki można znaleźć na składankach Krainy Łagodności. Dorobek artysty wzbogacają ostatnie kompozycje muzyczne do tekstów Adama Ochwanowskiego
Gościnnie wystąpi Adam Ochwanowski – poeta, krytyk literacki, tłumacz, animator kultury, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser. Publikował w periodykach: „Twórczość”, „Poezja”, „Nowy Wyraz”, „Akcent”, „Literatura”, „Tygodnik Kulturalny”, „Życie Literackie”, „Fraza”, „Nowa Okolica Poetów”, „Teraz”, „Ikar”, itp. Autor ponad 20 publikacji książkowych i albumowych m.in.: „Dopóki żyją matki”, „Dotyk Madonny”, „Północ”, „Oswajanie świtu”, „Póki co…”, „Las Vegas”, „Dwunastu gniewnych błaznów”, „Trzynaście zmysłów”, „Siedem wierszy głównych”, „Gwiezdne szyfry”, „Erotyki i przytyki”, „Pławienie koni…”. Autor libretta do śpiewogry – „Od sabatu do ornatu”, „Misterium Męki Pańskiej – Droga Krzyżowa”, „Wigilia Apokalipsy”. Za działalność kulturalno-oświatową i dorobek twórczy odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej i medalem Gloria Artis.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wejściówki na koncert dostępne są od 27 sierpnia 2018 r., w wyznaczonych punktach na terenie Krakowa i Nowej Huty.
Punkty odbioru bezpłatnych zaproszeń (od 27 sierpnia 2018 r.):Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b; Rada Dzielnicy XVII Miasta Krakowa, os. Na Stoku 15; Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Zgody 1; E-FOTO, os. Centrum B3; Fundacja „Magazyn Kultury”, Kolanko No 6, ul. Józefa 17; Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232; InfoKraków, ul. Św. Jana 2; InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego, przy pl. Wszystkich Świętych 2

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto