XVIII Dzień Papieski

04-10-2018

Jak każdego roku stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przygotowują w Krakowie obchody Dnia Papieskiego. XVIII Dzień Papieski obchodzić będziemy w niedzielę, 14 października 2018 roku.

Podziel się ze znajomymi
XVIII Dzień Papieski
XVIII Dzień Papieski
Krakowskie obchody rozpoczniemy już w sobotę, 13 października.
O godzinie 11.00 na terenie Centrum JP2 „Nie lękajcie się” (ul. Totus Tuus 34) odbędzie się 2 Bieg Papieski. Ideą przewodnią Biegu jest uczczenie postaci św. Jana Pawła II. Mając na względzie słowa i postawę naszego patrona chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna w życiu człowieka jest aktywność fizyczna. Ani sfera ducha, ani sfera ciała, ani sfera umysłu nie mogą bowiem funkcjonować w próżni. Prawdziwy rozwój człowieka wymaga kształtowania tych trzech sfer równomiernie. Bieg Papieski to projekt, który zapoczątkowaliśmy przed rokiem i pragniemy zaszczepić w papieskim mieście Krakowie.
O godzinie 17:00 na Rynku Głównym stypendyści w żółtych koszulkach spotkają się z mieszkańcami Krakowa, aby razem zatańczyć belgijkę i w ten sposób zaznaczyć swoją obecność w lokalnej społeczności.
O godzinie 18:00 w Bazylice św. Floriana (ul. Warszawska 1b) stypendyści poprowadzą różaniec, a o godz. 18:30 odbędzie się Msza Święta z ich udziałem. O 20:00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu poprowadzona razem ze wspólnotą „Chrystus w Starym Mieście”, podczas której będzie miała miejsce również uliczna ewangelizacja.
W niedzielę 14 października, oficjalne obchody uczcimy o godz. 13:00 uroczystą Mszą Świętą w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego.
Tego samego dnia stypendystów będzie można spotkać przy parafii św. Jadwigi Królowej (ul. Łokietka 60), gdzie od godziny 10.00 do godziny 16.00 na rodziny będzie czekało wiele różnych atrakcji. Wśród nich m.in.: zabawy dla dzieci, gry edukacyjne, salon fryzur, malowanie twarzy, bańki mydlane, balonowe zoo. Wartymi uwagi będą również: loteria fantowa oraz kiermasz ciast wykonanych przez samych stypendystów oraz fotobudka.
O godzinie 16:00 odbędzie się koncert zespołu Buskers Band, o 17.00 spotkamy się panią Anetą Liberacką, redaktor naczelną Stacja7.pl i Prezes Fundacji Medialnej 7, a o godzinie 17.30 odbędzie się spektakl – napisany i zagrany przez stypendystów krakowskiej wspólnoty.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto