Anita Lipnicka i The Hats w Witkowie!

29-10-2018

Już 24 listopada zapraszamy do Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie na koncert "Miód i dym" Anity Lipnickiej z zespołem The Hats!

Podziel się ze znajomymi
Koncert Anity Lipnickiej
Koncert Anity Lipnickiej | Fundacja Akuratna
Koncert Anity Lipnickiej z zespołem The Hats rozpocznie się o godzinie 18.00
W trakcie koncertu Fundacja Akuratna zorganizuje kawiarnię, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc dwóm rocznym chłopcom:
 
FRANCISZEK MRUG urodził się w zamartwicy, z ciężkim niedotlenieniem, które spowodowało nieodwracalne uszkodzenia mózgu. Karmiony jest przez sondę żołądkową, ponieważ nie ma odruchu połykania. Ma założoną rurkę tracheotomijną, dzięki której można bezpiecznie odsysać gromadzącą się wydzielinę, żeby mógł bezpiecznie oddychać. Jest też znacznie opóźniony w rozwoju psychoruchowym, ma padaczkę i podejrzenie mózgowego porażenia dziecięcego.
Franek musi codziennie walczyć o swoją sprawność poprzez intensywną rehabilitację. Uszkodzonego mózgu nie da się naprawić, ale dzięki intensywnej pracy i woli walki Franka 
i jego Rodziców nasz mały bohater może jeszcze wiele osiągnąć.
 
DAWID NAPIERAŁA ma bardzo ciężką, rzadką chorobą genetyczną CCHS „KLĄTWĄ ONDYNY” – zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji. Dawidek za każdym razem, kiedy zasypia przestaje oddychać, musi więc być podłączony do specjalistycznego sprzętu (pulsoksymetru oraz stymulatora nerwu przepony lub respiratora). Wymaga specjalistycznej opieki 24 h na dobę.
Jedyną szansą na normalne życie Dawida jest nowatorska operacja wszczepienia stymulatora oddechu. Stymuluje specjalne elektrody, wszczepione pod skórą szyi, tym samym pobudzając organizm do oddychania w nocy. Cała procedura kosztuje ponad 300 tysięcy złotych. Tylko ona pozwoli uratować zdrowie i życie Dawida.
 
24 listopada będziemy zbierać środki na REHABILITACJĘ FRANKA i OPERACJĘ DAWIDA.

Serdecznie zapraszamy na koncert i do tej wyjątkowej kawiarni!

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto