XI Ogólnopolski Festiwal Twórczości Marka Grechuty 25 listopada w Sławnie

06-11-2018

Gościem specjalnym, gwiazdą wieczornego recitalu będzie wokalistka Krystyna Prońko i pianista Przemysław Raminiak

Podziel się ze znajomymi
XI Ogólnopolski Festiwal Twórczości Marka Grechuty 25 listopada w Sławnie
XI Ogólnopolski Festiwal Twórczości Marka Grechuty 25 listopada w Sławnie | http://sdk.slawno.pl
XI Ogólnopolski Festiwal Twórczości Marka Grechuty w Sławieńskim Domu Kultury odbędzie się 25 listopada (niedziela). Gościem specjalnym, gwiazdą wieczornego recitalu będzie wokalistka Krystyna Prońko i pianista Przemysław Raminiak.

W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i dlatego Festiwal odbywać się będzie pod hasłem. „Ojczyzna” – jak śpiewał Marek Grechuta „Masz obronić co najlepsze by służyło Polsce, jeszcze liczy na twą pomoc dziś Ojczyzna twa”. W ten sposób organizatorzy chcą pokazać, jak za pomocą piosenki mówić o sprawach ważnych i jak uwrażliwiać młodzież na coś, co upiększa duszę, pomaga przetrwać i zrozumieć.

Przy wypełnionej sali widowiskowej uczestnicy Festiwalu zawalczą o Grand Prix „Złotego Marka”. W jedenastoletniej historii wydarzenia sławieński festiwal odkrył wiele młodych talentów, które później odnosiły sukcesy na ogólnokrajowej scenie muzycznej, teatralnej i filmowej m.in.: Tomasz Ziętek, Daria Zawiałow.

W Festiwalu mogą wziąć udział wokaliści z całego kraju, w wieku od 16 lat. Celem przedsięwzięcia jest między innymi: szerzenie pięknej muzyki poetyckiej, popularyzacja twórczości wokalnej wybitnego artysty Marka Grechuty, rozwijanie zainteresowań młodzieży poezją śpiewaną.


W programie gali finałowej prezentacja laureatów konkursu oraz recital Krystyny Prońko z pianistą Przemysławem Raminiak.
Dla wszystkich zainteresowanych regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na naszej stronie www.sdk.slawno.pl.

W latach poprzednich gośćmi i gwiazdami Festiwalu byli m.in.: Maciej Miecznikowski, Joanna Trzepiecińska wraz z Bogdanem Hołownią, Jacek Borkowski, Jacek Wójcicki, Olga Bończyk, Mieczysław Szcześniak, Katarzyna Groniec, Janusz Radek oraz Grzegorz Turanu.

Patronat medialny Radio Plus.


Alg


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto