Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka 1-3 lutego w Skrzatuszu k. Piły

07-01-2019

Adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa.

Podziel się ze znajomymi
Rekolekcje te adresowane są do rodziców po stracie dziecka z całej Polski
Rekolekcje te adresowane są do rodziców po stracie dziecka z całej Polski
„Miłość nigdy nie ustaje” – to tytuł rekolekcji dla rodziców po stracie dziecka, które odbędą się w dniach od 1 do 3 lutego w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu k. Piły.

"Rekolekcje adresowane są do rodziców po stracie dziecka, czyli dla rodziców w najtrudniejszym momencie swojego rodzicielstwa"- mówi o. Piotr Włodyga, benedyktyn, który będzie towarzyszył uczestnikom rekolekcji w Skrzatuszu.

Adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne. "To będą rekolekcje, czyli nie terapia, tylko przestrzeń dla ducha"- dodaje o. Piotr.

W programie czas na modlitwę wspólnotową i indywidualną, konferencje, rozmowy i spotkania ze sobą. Do dyspozycji uczestników rekolekcji będą kapłani, psychologowie oraz rodzice po stracie dziecka z ekipy organizującej te rekolekcje.

"Spotykamy się w Skrzatuszu u Matki Bożej Bolesnej. Liczymy na to, że w tym etapie Maryi po stracie także rodzice odnajdą siebie"- wyjaśnia benedyktyn. Osoby, które przeżywają bunt wobec Boga po doświadczeniu straty dziecka nie powinny się obawiać przyjazdu na te rekolekcje. "To, czy rodzice potrafią się modlić, czy nie potrafią, nie jest żadnym kryterium, ponieważ ból ogólny, czy ten, który się adresuje w stosunku do Pana Boga, jest jednym z elementów przeżycia straty. Trzeba to potraktować jako zdrowy odruch miłości, a nie tragedię czy dramat. Z tym bólem dobrze jest przyjechać na rekolekcje do Skrzatusza"- dopowiada o. Włodyga.

Rekolekcje organizuje Duszpasterstwo Rodzin Kurii Biskupiej w Koszalinie. Trwają zapisy. Można się zgłaszać pod numerem telefonu 696 918 401 lub mailowo na adres: rekolekcje.stratadziecka@gmail.com.

alg

o. Piotr Włodyga, duszpasterz rekolekcji dla rodziców po stracie dziecka
Alicja Górska, ekipa organizująca rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto