Najlepsi badmintoniści w Polsce przyjadą do Gniezna!

28-01-2019

Wielkopolski Okręgowy Związek Badmintona i Radio PLUS Gniezno, patron medialny wydarzenia, zapraszają na 55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie, które odbywać się będą od 31 stycznia do 3 lutego!

Podziel się ze znajomymi
55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie
55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie | WOZBat
Miejscem tegorocznej rywalizacji badmintonowej elity będzie hala widowiskowo-sportowa im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3 w Gnieźnie.

Badminton w Pierwszej Stolicy Polski ma swoje początki już w latach 40 poprzedniego wieku. Inicjatorem ówczesnych rozgrywek było Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Lata 1967-72 to okres kiedy Gniezno miało trzech reprezentantów w czołowej szesnastce kraju - F. Kościelskiego, G. Grzybowskiego, J. Przybysza. Ten ostatni był dwukrotnym mistrzem Polski w deblu w roku 1968 i 1970 r. Był też epizod ligowy, gdzie skład W. Cichocki, J. i Z. Nawroccy, M. Grzybowski, A. i A. Śliwińscy wywalczyli sportowy awans do rozgrywek II ligi w drużynie MKS MDK Gniezno. Ci pierwsi regularnie występowali też w najwyższej klasie rozgrywkowej, rywalizując z najlepszymi w Polsce. Obecnie w mieście badmintona trenuje kilkadziesiąt osób oraz prowadzone jest aktywne szkolenie dzieci i młodzieży.

Przetarciem dla imprezy mistrzowskiej był turniej Stolotka, który odbył się na tej samej hali 15 grudnia 2018 r. Z relacji zawodników wynika, że zarówno środowisko jak i warunki do organizacji turniejów na wysokim poziomie w mieście są odpowiednie – co potwierdza decyzja Polskiego Związku Badmintona co do przyznania Pierwszej Stolicy Polski imprezy mistrzowskiej.

W zawodach weźmie udział blisko 150 najlepszych badmintonistów w Polsce. Rozegrane zostaną
kategorie singlowe oraz deblowe mężczyzn i kobiet oraz gra mieszana. Każdy z zawodników otrzyma pakiet startowy wraz z pamiątkową koszulką. Najlepsi zostaną nagrodzeni medalami i pucharami.
Finały w dniu 3 lutego 2019 r. zostaną wyemitowane na żywo na antenach TVP Sport w godzinach od 10:00 do 12:00, a transmisja na żywo z każdego kortu w gnieźnieńskiej hali przeprowadzona będzie online na kanale Badminton Polska na platformie Youtube.

Organizatorem jest Wielkopolski Okręgowy Związek Badmintona, sponsorem głównym firma Enea.
Mistrzostwa otrzymały Patronat Honorowy Pana Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza.
Zapraszamy do śledzenia oficjalnego profilu WOZBad na portalu Facebooku, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje na temat 55. Indywidualnych Mistrzostw Polski elity w badmintonie oraz do odwiedzenia hali i aktywnego kibicowania najlepszym! 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto