VI Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu

20-02-2019

Radio Plus zaprasza na VI Ogólnopolską Zimową Senioriadę, która odbędzie się w Rabce-Zdroju w dniach 25-26 lutego.

Podziel się ze znajomymi
VI Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu
VI Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu
Pomysł zorganizowania imprezy zrodził się na początku 2013 roku podczas posiedzenia Rady Programowej RUTW. Każda Senioriada ma swoje logo wzorowane na kolejnym kole flagi olimpijskiej. Pierwsza miała kolor niebieski, druga zielony, trzecia żółty, czwarta czarny a piąta czerwony. W 2019 roku rozpoczynamy wypełnianie kolejnego symbolu olimpijskiego.
Konkurencje Senioriady
  • „Kręgle curlingowe” na lodzie.
  • Biegi narciarskie lub w przypadku braku śniegu biegi po alejkach z kostki brukowej.
  • Slalom narciarski.
  • Rzut „śnieżkami do celu”.
  • Zjazd na dętkach.
  • Turniej Brydżowy
  • Turniej Szachowy
  • Nordic Walking połączony z konkursem wiedzy o Rabce – Zdroju.
Imprezy towarzyszące to między innymi: Wieczór Integracyjny, Nordic Walking Gorczański, spektakl teatralny, prezentacja multimedialna. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy gadżet z aktualnym logo Senioriady (w 2014 był to medal, 2015 - brelok na klucze, 2016-pendrive z filmami zawodów oraz promocją powiatu i Rabki, 2017- medal pamiątkowy (magnes na lodówkę). W 2018 zawodnikom wręczaliśmy medale oraz „niespodzianki”. Zwycięzcy konkurencji, za miejsca 1-3, otrzymują medale złote, srebrne i brązowe – wręczamy ich blisko 100.
Organizacja tego przedsięwzięcia mobilizuje niemal wszystkich ludzi (120 studentów) z Rabczańskiego Uniwersytetu. Dużą pomoc otrzymujemy od naszego samorządu i z powiatu.
Podczas imprezy przeprowadzone będą dwie akcje charytatywne: „Mała Orkiestra Codziennej Pomocy”, w trakcie której wolontariusze zbierają pieniądze na remont, modernizację i wyposażenie budynku Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Intelektualnym Koło w Rabce – Zdroju. W ramach akcji „Ratujmy Sanatoria dla Dzieci” promować będziemy również leczenie dzieci w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowym w Rabce – Zdroju.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto