Giełda Minerałów i Biżuterii na zamku w Niepołomicach

30-04-2019

Już po raz IX w salach zamkowych w Niepołomicach odbędzie się Giełda Minerałów i Biżuterii. Zgromadzi ona wielu wystawców z całej Polski, a także z Indii.

Podziel się ze znajomymi
Giełda Minerałów i Biżuterii
Giełda Minerałów i Biżuterii
Wśród minerałów będzie można zobaczyć atrakcyjne kryształy minerałów z całego świata a także minerały niekrystaliczne takie jak polskie agaty czy opale z Etiopii i Australii.
Wśród biżuterii zwiedzający będą mogli ujrzeć naszyjniki z kamieni naturalnych pochodzących z całego świata. Piękną biżuterię będącą przedmiotem pożądania wielu pań będzie można nie tylko zobaczyć ale i kupić od jej wytwórców. Tradycyjne obecne będą też okazy ze świata skamieniałości, jurajskie amonity czy małże, rzadkie drzewa skrzemieniałe z Polski a także z USA.
Na giełdzie będzie można również uzyskać fachową poradę co do posiadanych kamieni szlachetnych i innych „skarbów”.
Równocześnie z giełdą prawdziwą okazję stanowi wystawa „Opale szlachetne” zorganizowana przez Fundację Na Rzecz Ziemi z Krakowa. Te niezmiernie rzadkie i atrakcyjne minerały reprezentować będą okazy z Etiopii, Australii i Meksyku. Będzie można zobaczyć ich niezwykłe barwy a także ciekawe efekty optyczne. Wystawa czynna będzie tylko w czasie giełdy w dniach 1 do 3 maja br.do 10 maja br. Okazy pochodzą z kolekcji Janusza Gradowskiego. Zapraszamy na wystawę, która będzie do zobaczenia w salach gdzie odbywać się będzie giełda minerałów.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto