Piknik z Tatą w Dobrym Miejscu

03-06-2019

Już w najbliższą niedzielę (9 czerwca) na Bielanach - coroczne tradycyjne święto ojców. W tym roku połączone z odpustem na Zesłanie Ducha Świętego.

Podziel się ze znajomymi
Piknik z Tatą
Piknik z Tatą
Odpust parafialny z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki) w Lesie Bielańskim to tradycyjne Święto Bielan od XVII wieku, sięgające królów Władysława IV i Jana Kazimierza. Odpust na Bielanach odbył się po raz pierwszy w 1673 r. W tym roku świętowanie rozpoczniemy o 10:30, kiedy to wyruszy procesja znad Wisły, gdzie przypłynie tratwa z warszawskiej Archikatedry św. Jana Chrzciciela z obrazem św. Brunona z Kwerfurtu.

Po procesyjnym przeniesieniu obrazu, ok godz. 11:30 rozpocznie się Msza św. w Kościele Pokamedulskim pw. Niepokalanego Poczęcia NMP parafii pw. bł. Edwarda Detkensa spośród Stu Ośmiu Męczenników. Dzięki uczestnictwu we Mszy i spełnieniu warunków przewidzianych w liturgii możemy uzyskać odpust!

A po Mszy świętej - Piknik z Tatą i mnóstwo atrakcji:

- spektakl w wykonaniu Teatru Echa z cyklu Niedzielne Bajeczki,
- warsztaty muzyczne poświęcone kontrabasowi (dwie tury: I o 13:15; II o 14:15),
- dmuchana zjeżdżalnia,
- animacje dla dzieci,
- przejazdy bryczką po ul. Dewajtis,
- pojazdy straży, policji oraz firmy BYŚ, katarynka.

Ponadto w programie Pikniku: starodawne oberki, powiślaki, radomskie mazurki, kujawiaki oraz polki w wykonaniu Kapeli Niwińskich, wystawa malarstwa na jedwabiu Joanny Stasiak w Podziemiach Kamedulskich oraz koncert performatywny inspirowany obrazami w wykonaniu Zofii Bartoszewicz, inscenizacja Pana Wołodyjowskiego w wykonaniu kadry LO im. bł. ks. R. Archutowskiego, wystawa LIBERTAS, 100 lat Wolności w Galerii Krużganek oraz koncert Anny Hameli z cyklu Piosenka Autorska w Podziemiach Kamedulskich.

Imprezie będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła. Na stoiskach gastronomicznych będzie można skosztować: dań z grilla, swojskich wędlin bez konserwantów, serków góralskich, obwarzanek, precli, zakręconych ziemniaków, gofrów, lodów, domowych wypieków, waty cukrowej...

NIEDZIELA 9 czerwca, w godzinach: 10:00 - 18:00
Miejsce: Plac przed Kościołem Pokamedulskim, ul. Dewajtis 3.
Wstęp wolny!

ZAPRASZA RADIO PLUS WARSZAWA!

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto