Galicyjski Piknik Kolejowy

12-06-2019

Już 16 czerwca na stacji PKP w Dobrej odbędzie się kolejna edycja Galicyjskiego Pikniku Kolejowego połączona z próbą bicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki "Wsiąść do pociągu".

Podziel się ze znajomymi
Galicyjski Piknik Kolejowy
Galicyjski Piknik Kolejowy
Historia stacji kolejowej w Dobrej sięga roku 1884, zbudowana została przez Austriaków  jako stacja na szlaku Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. Przez lata służyła jako szlak komunikacyjno-towarowy. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku linia ta została zamknięta. Kilka lat temu dzięki grupie pasjonatów na trasie kolejowej znów zaczęły pojawiać się pociągi w zabytkowym składzie. Obecnie przejazdy pociągami  „retro” wpisały się w krajobraz Beskidu Wyspowego. Atutem  jest malownicza trasa kolejowa, która prowadzi terenami Galicji. Została ona okrzyknięta jedną z najpiękniejszych w Polsce.
Pociąg „retro” staje się inspiracją wydarzeń kulturalnych w regionie. Podobnie było w przypadku Galicyjskiego  Pikniku Kolejowego. Naszym celem jest  chęć  ukazania piękna terenów i kultury Beskidu Wyspowego, odświeżenia  zanikających tradycji kolejarskich na tym terenie, stworzenie możliwości nieszablonowego spędzenia wolnego czasu. Efektem naszych starań stało się utworzenie dodatkowej atrakcji, która dostarczy rozrywki zarówno turystom jak i mieszkańcom.
Ważniejszymi punktami programu będą: przyjazd pociągu Retro, skłaniającym do refleksji punktem będzie dyskusja panelowa, ale kluczowym punktem programu będzie próba pobicia rekordu świata w ilości osób jednocześnie śpiewających piosenkę kolejową – w tym roku będzie to „Wsiąść do pociągu”.
Całości dopełnią stoiska z produktami regionalnymi, gastronomią, bazą gastronomiczno-noclegową, a także prezentacjami dotyczącymi atrakcji turystycznych regionu. Dla najmłodszych oprócz zorganizowanych licznych konkursów i zabaw na scenie, zostanie przygotowany specjalny kącik animacji.
Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że pobudzimy tym samym zainteresowanie zabytkową linią kolejową, jak i sercem Beskidu Wyspowego, które posiada bogate dziedzictwo kulturowe.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto