Przegląd Piosenki Religijnej VINCENTIANA 2019

02-07-2019

Zapraszamy na jeden z największych przeglądów muzyki religijnej w Polsce, na który przyjeżdża niemalże pół tysiąca młodych ludzi z całego kraju. W dniach 1-4 lipca w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w podkrakowskich Piekarach kolejny 34. Przegląd Piosenki Religijnej VINCENTIANA 2019.

Podziel się ze znajomymi
VINCENTIANA 2019
VINCENTIANA 2019
Doświadczenie wspaniałej wspólnoty modlitewnej, nowe przyjaźnie, rozwój i odkrywanie swoich talentów, szczególnie muzycznych – to tylko niektóre owoce uczestnictwa w VINCENTIANIE!

Konkurs muzyczny jest tylko jednym z wielu elementów spotkania, bo VINCENTIANA to przede wszystkim czas trzydniowych rekolekcji, w trakcie których można pogłębić relację z Panem Bogiem i poznać charyzmat św. Wincentego a Paulo. Hasło tegorocznej edycji zaczerpnięte jest z Ewangelii wg św. Łukasza: Idźcie! Oto Was posyłam (Łk 10,3).
Zespoły i soliści poprzez wzięcie udziału w przeglądzie mogą sprawdzić swoje możliwości na scenie ze wspaniałą widownią, przed profesjonalnym jury, które udzieli cennych rad jak dalej się rozwijać. Na najlepszych czekają bardzo interesujące nagrody. Każdy z zespołów/solistów musi przygotować dwa utwory o tematyce religijnej, z czego jeden musi być własnego autorstwa (tekst i muzyka), a drugi musi nawiązywać swoją treścią do tematyki wincentyńskiej. Chodzi o tematy zaczerpnięte z duchowości wincentyńskiej, związane z osobą św. Wincentego a Paulo lub z dziełami miłosierdzia, które pełnił Ojciec Ubogich. Przegląd zespołów to dowód na to, jak utalentowana jest polska młodzież!

Jednym z głównych punktów programu wydarzenia są koncerty znanych zespołów (gwiazd) i spotkania z ciekawymi gośćmi specjalnymi. W poprzednich latach grały takie zespoły jak: Perfect, Stare Dobre Małżeństwo, TGD, Arka Noego, Maleo Reggae Rockers, Mate.O, Siewcy Lednicy, Moude Koty, Sound’n’Grace czy NiemaGotu.

Na tegorocznej vincentianowej scenie wystąpią zwycięzcy poprzedniej VINCENTIANY zespół „poProstu” oraz klerycki zespół „Lazaryści”, który w tym roku obchodzi 50-lecie swojego istnienia. Ponadto będzie można usłyszeć podbijający chrześcijańskie listy przebojów zespół „Let Him Run”, który zdobył m.in. dwie nagrody: „Debiut Roku 2018” i “Debiut Publiczności” na 8.Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie. Na wydarzeniu usłyszymy utwory z ich debiutanckiej płyty. Główną gwiazdą Vincentiany 2019 będzie rapujący ks. Jakub Bartczak, ambasador ŚDM w Krakowie.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Jan Mela, najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku, który poprzez swoją fundację „Poza Horyzonty” oraz liczne spotkania i konferencje, motywuje innych do działania. Swoją obecnością zaszczyci uczestników również ks. bp. Marek Solarczyk, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży w strukturach Konferencji Episkopatu Polski.
Jeżeli poszukujesz więcej informacji o VINCENTIANIE zapraszamy na profil na Facebook: www.facebook.com/vincentianafestival,
jak i stronę: www.vincentiana.misjonarze.pl.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto