I Plusowy Rajd Rowerowy!

05-08-2019

Radio PLUS Gniezno zaprasza do wspólnej przejażdżki po malowniczych terenach Powidzkiego Parku Krajobrazowego już w sobotę 24 sierpnia!

Podziel się ze znajomymi
I Plusowy Rajd Rowerowy
I Plusowy Rajd Rowerowy | Paweł Kujawski
Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji rajdu, którego celem jest wspólna zabawa i integracja słuchaczy Radia PLUS. Jeżeli posiadasz rower i trochę chęci jedź z nami trasą z Powidza przez Wylatkowo, Ostrowo i Przybrodzin!

Uwaga! Udział w rajdzie jest całkowicie darmowy!

Dodatkowo dla pierwszych 50 osób, które zapiszą się na rajd wysyłając mail zgłoszeniowy przygotowaliśmy Pakiet Startowy Premium, dla pozostałych Podstawowy Pakiet Startowy! 

Do udziału w rajdzie zapraszamy wszystkich! Koniecznie przeczytaj Regulamin i zapisz się już dziś! Aby to zrobić kliknij na ten adres: rajd@radioplus.pl

Partnerem organizacyjnym I Plusowego Rajdu Rowerowego jest Polski Klub Ekologiczny koło w Gnieźnie

Sponsorami Rajdu są:
Power Duck
Powiat Słupecki

Partnerami Rajdu są:
Gmina Powidz
Dom Kultury w Powidzu
Polski Klub Ekologiczny koło w Gnieźnie
Roby Wood
Fotostube
Dynamic Strong
Bistro Poligon
Auto Sanok
Transmisje Media


 I Plusowy Rajd Rowerowy
 
 
Organizator – Radio PLUS Gniezno                          
Partner Rajdu – Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie
 
Komitet organizacyjny:
Zbigniew Babik - Komandor Rajdu 
oraz ks. Paweł Gronowski, Grażyna Bernaciak, Łukasz Kubicki, Marta Michałowicz - Rożek, Joanna Kubicka,  Justyna Malińska. 

 
I.  Cele Rajdu 
 
Pierwszy PLUSOWY Rajd Rowerowy organizowany przez Radio PLUS Gniezno jest doskonałą okazją do integracji słuchaczy i redakcji Radia PLUS poprzez wspólne spędzenie czasu, aktywny wypoczynek połączony z poznawaniem pięknych i niezwykle urokliwych okolic Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Do udziału w Rajdzie zachęcamy osoby indywidualne jak i całe rodziny. Stopień trudności trasy dostosowany jest do umiejętności każdego rowerzysty, również tych o słabszej kondycji fizycznej, tempo jazdy będzie dostosowane do możliwości uczestników Rajdu.
 
Podstawowe cele Rajdu to: 
1. Integracja słuchaczy i redakcji Radia PLUS Gniezno poprzez wspólne spędzenie czasu, udział w rajdzie i evencie na jego zakończenie. 
2. Promowanie turystyki rowerowej – zachęcanie do aktywności  ruchowej i korzystania z roweru jako źródła wyrabiania dobrej kondycji i poprawy stanu zdrowia.
3. Propagowanie zasad prawidłowego poruszania się po drogach i bezpieczeństwa nad wodą.
4. Poznanie interesujących ze względów przyrodniczych szlaków rowerowych.
5. Aktywizacja i integracja rodzinna i społeczna.
 
 
II.  Termin Rajdu
 
1. Rajd odbędzie się w sobotę 24 czerwca 2019 roku w godzinach od 9.00 - 18.00 
2. Zbiórka uczestników przy Rotundzie (Powidzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Powidzu, ul. Józefa Bilskiego 7 od godziny 9.00 celem potwierdzenia rejestracji. 
3. Wyjazd z miejsca zbiórki  o godzinie 1000 
 
 
III.  Program Rajdu
 
1.Trasa przejazdu : POWIDZ - START: Rotunda (Powidzki Ośrodek Sportu i Rekreacji) – ul. Józefa Bilskiego – Park Powstańców Wielkopolskich – ul. 29 Grudnia – dalej drogą do Wylatkowa – szlakiem rowerowym w kierunku Hutki – następnie do Ostrowa – przez Półwysep Ostrowski – Przybrodzin – Powidz – ul. 29 Grudnia – Park Powstańców Wielkopolskich – ul. Józefa Bilskiego – do Rotundy, gdzie odbędzie się event Radia PLUS Gniezno – łączna długość trasy 17,6 km. 
2. Na miejscu przy Rotundzie przewidziane są konkursy, gry i zabawy zręcznościowe oraz ciepły poczęstunek dla uczestników Rajdu. 
3. Zakończenie rajdu  około godziny 18.00  
 
    
IV. Uczestnictwo i organizacja Rajdu
 
Warunkiem uczestnictwa w Rajdzie jest darmowa rejestracja pod adresem: rajd@radioplus.pl
najpóźniej do 23 sierpnia 2019 do godziny 15.00. Pierwszych 50 (słownie: pięćdziesięciu) uczestników, którzy zgłoszą się do udziału w rajdzie otrzymuje „Pakiet Startowy Premium”. Pozostali otrzymują „Podstawowy Pakiet Startowy”. Podczas rejestracji należy podać imię i nazwisko, w przypadku osób nieletnich również imię i nazwisko opiekuna, adres mailowy i miejsce zamieszkania.
1. W Rajdzie mogą brać udział osoby dorosłe, a nieletnie pod opieką pełnoletnich opiekunów – które dokonają zgłoszenia i przybędą na miejsce jego rozpoczęcia.
2. Uczestnicy zgłaszają się do organizatora przed wyjazdem na trasę, dokonują wpisu na listę celem ubezpieczenia i otrzymania bonu na posiłek. 
3. Przejazd uczestników Rajdu drogami publicznymi odbywać się będzie na zasadach określonych w „Przepisach o ruchu drogowym”. Impreza odbywa się jednym pasem drogi zgodnie z kierunkiem ruchu.
4. Na czele każdej kolumny rowerów będzie jechała osoba wyznaczona przez organizatorów.
5. Dopuszcza się udział grup zorganizowanych przez inne podmioty ( np. szkoły ) pod opieką      osób wyznaczonych przez ich Kierownictwo. Konieczne  jest dostarczenie   organizatorom list uczestników grup przed startem.
6. Uczestnicy wyrażają zgodę na publikację ich wizerunków w relacjach z przebiegu rajdu, zamieszczonych w mediach oraz w materiałach promocyjnych organizatora.
   
 
 V. Obowiązki i zadania Organizatorów 
 
1. Ubezpieczenie organizatorów od odpowiedzialności cywilnej. 
2. Udzielenie pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym.
3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za straty spowodowane przez uczestnika rajdu.
4. Omówienie trasy przed wyjazdem i zaplanowanie miejsc postoju.


 
VI. Obowiązki Uczestników
 
1. Posiadanie własnego, sprawnego roweru, odpowiedniego ubioru oraz dokumentu tożsamości. Organizatorzy nie zapewniają naprawy rowerów w przypadku ich awarii w czasie Rajdu, jak również nie gwarantują przewozu uczestnika z tego powodu do miejsca zamieszkania.
2. Przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym i ustaleń zawartych w Regulaminie Rajdu oraz 
stosowanie się do bieżących zaleceń kierownictwa rajdu.
3. Jazda drogami ogólnodostępnymi, bez zachowania należytej ostrożności może być powodem kolizji lub wypadków, dlatego konieczne jest bezwzględne przestrzeganie poleceń organizatorów. Samowolne oddalenie się od grupy uczestników rajdu i indywidualne trasy przejazdu lub powrót z miejsca odpoczynku nie jest objęte odpowiedzialnością organizatorów.
4. Zabrania się śmiecenia, palenia papierosów, picia alkoholu, niszczenia przyrody i samowolnego  oddalania się od grupy.
          
                Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu  i miłej   zabawy !!!
 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto