Niepodległa w sztuce

04-09-2019

W nawiązaniu do obchodów 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS wraz z Artystami zaprasza na wyjątkową wystawę dzieł malarskich i rzeźbiarskich.

Podziel się ze znajomymi
Niepodległa w sztuce
Niepodległa w sztuce
Znani, małopolscy artyści poprzez zaprezentowane dzieła upamiętnią piękno Polski w wymiarze historycznym i współczesnym oraz ukażą jej historię podczas walk o niepodległość.
Autorami prac będą m.in.: S. Doloroza, Kinga Krzyś, Marian Ślazyk, ks. Andrzej Sawulski, Edward Duda, Paweł Słota, Grzegorz Wójcik, Gabriela Oleksy i Ignacy Gromala.
Każdy z twórców według własnej interpretacji, „zamknie” historię w sztuce i uwieczni minione wydarzenia, które sprawiły, że dziś możemy cieszyć się wolną i niepodległą Polską.
Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci o bohaterach walczących w obronie naszej Ojczyzny i przywrócenie pamięć historycznej o ważnych dziejach Polski, widzianej z perspektywy artystów.
Wernisaż wystawy odbędzie się w Urzędzie Miasta Krakowa, w dniu 02 września 2019 r.
Spotkanie będzie także okazją, by porozmawiać z twórcami prac plastycznych oraz usłyszeć wzruszające i ciekawe historie związane z dążeniem do budowania naszej wolności.
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających codziennie (5 dni w tygodniu), od 03 – 13 września 2019 r.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto