W Koszalinie do końca października trwa akcja #BezpiecznaSzkoła

17-10-2019

Dzięki niej uczniowie otrzymają broszury informacyjne dotyczące bezpieczeństwa, a szkoły będą mogły wygrać zestaw monitoringu wizyjnego.

Podziel się ze znajomymi
Akcja Bezpieczna szkoła w Koszalinie
Akcja Bezpieczna szkoła w Koszalinie
Akcja #BezpiecznaSzkoła to akcja informacyjno - edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczniów w szkołach podstawowych oraz w ich bezpośredniej okolicy.

W ramach akcji uczniowie otrzymają broszury, z których dowiedzą się jak radzić sobie z zagrożeniami mogącymi wystąpić w szkole i jej otoczeniu w szczególności w kontaktach z osobami nieznajomymi.
Akcja #BezpiecznaSzkoła prowadzona jest na terenie Łodzi, Torunia i Koszalina. Jest to druga edycja akcji. Pierwsza edycja była przeprowadzona na terenie Gorzowa Wielkopolskiego na przełomie maja i czerwca tego roku. Druga edycja rozpoczęła się 1 października i potrwa do końca tego miesiąca. W tym czasie placówki biorące udział w akcji zobowiązane są do przekazania broszur informacyjno-edukacyjnych wszystkim uczniom oraz omówienia treści z uczniami przez nauczycieli, wychowawców na wybranej przez pedagoga godzinie wychowawczej.
Jednym z elementów akcji jest również konkurs na Facebookowym fanpagu organizatora, gdzie spośród placówek oświatowych biorących udział w akcji, internauci wybiorą jedną w każdym z miast (oddając głosy w ankiecie). Placówki, które otrzymają najwięcej głosów, organizator akcji wyposaży w kompletne zestawy monitoringu wizyjnego. Zestawy zostaną zamontowane przez organizatora według wspólnych ustaleń ze zwycięskimi placówkami.

W Koszalinie udział w akcji bierze 9 podstawówek: szkoła nr 3, 4, 5, 9, 13, 17, 18, 23 i szkoła integracyjna nr 21.

Głosy można oddawać w terminie trwania akcji na profilu: www.facebook.com/events/1117045505154710/
Akcja odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego.

Patronat medialny sprawuje Radio Plus.


alg/MW

Anna Skoczypiec, przedstawicielka firmy organizującej akcję
O monitoringu szkoły i udziale w akcji uczennica i pedagog SP nr 21

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto