SYLWESTER Z UBOGIMI W KRAKOWIE

20-12-2019

Sylwester z Ubogimi to wydarzenie organizowane od ponad dwudziestu lat w Katowicach. Grupa młodych osób z Krakowa zainspirowana tą piękną tradycją tworząca komitet organizacyjny podczas Światowych Dni Młodzieży w tutejszej parafii postanowiła wdrożyć w życie słynne słowa Papieża Franciszka „Wstańcie z kanapy” i zorganizowała przed trzema laty pierwszą edycję Sylwestra dla osób doświadczających bezdomności, ubogich i samotnych.

Podziel się ze znajomymi
SYLWESTER Z UBOGIMI W KRAKOWIE
SYLWESTER Z UBOGIMI W KRAKOWIE
W tym roku odbędzie się czwarta edycja krakowskiego Sylwestra z Ubogimi w którym weźmie udział około 250 osób. Każdy z zaproszonych gości otrzyma imienne zaproszenie. Wszyscy uczestnicy sylwestra zostaną ugoszczeni na pięknie udekorowanej sali, a kelnerzy-wolontariusze będą serwowali wspaniałe przekąski i ciepłe potrawy. Goście będą otoczeni opieką przez wolontariuszy z sekcji towarzyskiej, a zabawy taneczne poprowadzi profesjonalny wodzirej. Nie zabraknie też części duchowej sylwestra – świadectwa i mszy świętej dokładnie o północy.

Cel Sylwestra z Ubogimi

Najważniejszym celem organizowanego sylwestra jest poznanie przybyłych Ubogich, a także ułatwienie im podbudowania własnej wartości. Dodatkowym celem całego wydarzenia jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem ubóstwa i bezdomności.
Ubogi, gdy jest kochany, uważany jest za coś cennego, a to odróżnia opcję na rzecz ubogich od jakiejkolwiek ideologii, od jakiejkolwiek próby posługiwania się ubogimi w celach osobistych lub politycznych. Jedynie poczynając od tej realnej i serdecznej bliskości, możemy odpowiednio im towarzyszyć na ich drodze wyzwolenia. Jedynie to sprawi, że stanie się możliwe, by w każdej chrześcijańskiej wspólnocie ubodzy czuli się „jak u siebie w domu”.

Kim jesteśmy

Studenci, uczniowie, pracownicy. Jesteśmy zrzeszeni w różnych wspólnotach, grupach i organizacjach ale łączy nas zaangażowanie, kreatywność i chęć działania. Działamy po to by skierować uwagę na konkretnego drugiego człowieka, którym jest każdy Ubogi a przy tym – wciągnąć w to innych, dać reszcie świata możliwość zrobienia dobrego uczynku.

Darczyńcy – jak można pomóc


Po pierwsze – modlitwa.
Jeśli wierzysz - westchnij do Boga, by uczynił możliwym to, co nam może wydawać się niemożliwe!

Po drugie – pieniądze.
Jeśli chcesz wesprzeć nas finansowo - przelej choćby małą kwotę na nasze konto bankowe.
Dane do przelewu:
Nr rachunku: 70 1020 2906 0000 1102 0093 6385

PKO BP SA Oddział 4 w Krakowie
ul. Dobrego Pasterza 52
31 - 416 KRAKÓW
Z dopiskiem „Sylwester z ubogimi”

Otrzymane darowizny przeznaczamy na:
Zakup jedzenia
Zakup brakujących darów do paczek
Wynajem zastawy
Zakup dekoracji
Opłaty za prąd, wodę, paliwo

Po trzecie – jedzenie.
Chcesz zrobić krokiety, ulepić pierogi, przygotować sałatkę? Dostarczyć nam wędlin, chleba, owoców? Podzielić się słodyczami, napojami, ciastem? Przyjmiemy nawet najmniejsze ilości które pojawią się na naszym sylwestrowym stole. Chęć przekazania jedzenia można zgłaszać organizatorom telefonicznie lub mailowo (kontakt@krakow.sylwesterzubogimi.pl).

Jedzenie będzie przyjmowane w następujących terminach i miejscach:
30 grudnia 2019 r. – Parafia Pana Jezusa Dobrego Pasterza – w godz. od 17 do 19:30
30 grudnia 2019 r. – Liceum im. Św. Rity, ul. Skałeczna 10 – w godz. od 10 do 18
31 grudnia 2019 r. – Parafia Pana Jezusa Dobrego Pasterza – w godz. od 8:30 do 12
31 grudnia 2019 r. – Liceum im. Św. Rity, ul. Skałeczna 10 – w godz. od 10 do 12

Data i miejsce wydarzenia
31 grudnia 2019r. – 1 stycznia 2020r.
Liceum im. Św Rity Zgromadzenia Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 10,
31-065 Kraków


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto