Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Kolęd

20-12-2019

Kolędy, czyli pieśni okresu bożonarodzeniowego stanowią piękny i wzbudzający wzruszenie element tradycji chrześcijańskiej. Nic dziwnego, że to one od lat stanowią temat grudniowych koncertów cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. Tegoroczny odbędzie się 29 grudnia o godzinie 17.00, jak zwykle w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Podziel się ze znajomymi
Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Kolęd
Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Kolęd
W minionych edycjach świątecznego koncertu prezentowany był przekrój śpiewów i tradycji różnych kultur. Dzień koncertu to niedziela w oktawie Bożego Narodzenia, czyli w kościele katolickim święto Świętej Rodziny. Wiele najpiękniejszych kolęd, zwłaszcza w polskiej tradycji, poświęconych jest tej jedynej, wyjątkowej Rodzinie. Właśnie dlatego uczestnicy tegorocznego koncertu usłyszą kolędy na polską nutę, w wykonaniu rodzimych, młodych twórców.

Na organach krzesławickiego kościoła zagra Adam Tański - absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego i pierwszy polski student prestiżowego Paryskiego Konserwatorium w klasie prof. Oliviera Latry. W jego wykonaniu usłyszymy improwizacje i przygrywki do śpiewów, wykonywanych w stylach polskich regionów folklorystycznych. Zespołem animującym śpiew widzów, jak również wykonującym dzieła z minionych epok będzie zespół wokalny Bazyliki Mariackiej w Krakowie – Cappella Marialis pod dyrekcją Krzysztofa Michałka.

29 grudnia 2019 r. - godz. 17.00, Kościół pw. Miłosierdzia Bożego, os. Na Wzgórzach 1A
Wstęp wolny!


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto