Projekt #FakeHunter

22-03-2020

Poszukiwani liderzy opinii - Polska Agencja Prasowa i z GovTech Polska uruchamiają społeczny projekt weryfikacji treści, dotyczących koronawirusa, publikowanych w Internecie.

Podziel się ze znajomymi
www.gov.pl
www.gov.pl
W czasie zagrożenia epidemicznego największym wyzwaniem jest weryfikacja zasobów internetowych i demaskowanie nieprawdziwych wiadomości dotyczących wirusa SARS-CoV-2. Obok oficjalnych komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz innych instytucji państwowych w przestrzeni internetowej pojawiają się bowiem fałszywe wiadomości, których celem jest dezinformacja i sianie paniki wśród Polaków.

W obecnej sytuacji wiarygodna informacja odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dlatego Polska Agencja Prasowa wspólnie z GovTech Polska poszukują osób, które dołączą do projektu #FakeHunter i pomogą zwalczać dezinformacje dotyczące epidemii.

Możliwość zgłaszania treści przez Internautów zostanie udostępniona po zrekrutowaniu i właściwym przygotowaniu liderów opinii. Aby zgłosić swoją kandydaturę wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na http://bit.ly/fakehunter

Przypominamy także, że bieżące zalecenia i komunikaty dotyczące zagrożenia epidemicznego w Polsce znaleźć można na stronie: www.gov.pl.
 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto