Na Górze Chełmskiej dostępna jest wystawa plenerowa o św. Janie Pawle II

17-06-2020

Wystawa związana jest z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, który 29 lat temu poświęcił Sanktuarium Przymierza.

Podziel się ze znajomymi
Wystawa "Karol Wojtyła. Narodziny" na Górze Chełmskiej
Wystawa "Karol Wojtyła. Narodziny" na Górze Chełmskiej | red. MW
Na Górze Chełmskiej, przy zabytkowej dziewiętnastowiecznej wieży widokowej i powstającym Centrum Pielgrzymkowo- Turystycznym, dzięki postępującym pracom budowlanym i remontowym robi się coraz ładniej. Pojawił się też pierwszy element kultury- plenerowa wystawa o św. Janie Pawle II.

Wystawa związana jest z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, który 29 lat temu poświęcił Sanktuarium Przymierza. "Karol Wojtyła. Narodziny", bo taki jest tytuł wystawy, to 10 plansz, które prezentują archiwalne zdjęcia i opisują biografię papieża. -Myślę, że Ci którzy tu przyjdą i zobaczą wystawę, mogą się zainspirować i doświadczyć tego, że życie Jana Pawła II jest wciąż aktualne i to dziedzictwo, które nam zostawił jest nadal do realizacji- powiedziała siostra Paulina Kopacz z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi i Fundacji Przymierze. -Podczas zwiedzania prosimy o zachowanie aktualnych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią, czyli dystansu społecznego lub noszenie maseczek- dodała Siostra.

Wystawa dostępna jest bezpłatnie do czerwca przyszłego roku. Można odwiedzać ją codziennie od godziny do 10.00- do 17.00.

Wystawa objęta jest patronatem honorowym: Biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edwarda Dajczak oraz Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego. Patronat medialny sprawuje Radio Plus.

MW

O wystawie siostra Paulina Kopacz z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi i Fundacji Przymierze

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto