Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka 16-18 października w Skrzatuszu

02-09-2020

Adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. Trwają zapisy.

Podziel się ze znajomymi
Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka 16-18 października w Skrzatuszu
Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka 16-18 października w Skrzatuszu
Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka „A nadzieja zawieść nie może” odbędą się w terminie 16-18 października w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu k. Piły. Trwają zapisy.

Organizuje je Wydział Duszpasterski Kurii Biskupiej w Koszalinie. Adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa.

W programie msza św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka. Początek rekolekcji w piątek o 17.00, a zakończenie w niedzielę ok. godz. 14.00. Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne.

„To są rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka, czyli w najtrudniejszym momencie swojego rodzicielstwa”- mówi o. Piotr Włodyga, benedyktyn prowadzący te rekolekcje. „To będą rekolekcje, a więc to nie jest terapia. To przestrzeń dla ducha. Chcemy zaprosić rodziców do spotkania ze swoim cierpieniem w przestrzeni duchowej”- dodaje zakonnik. „Spotykamy się u Matki Bożej Bolesnej. Liczymy na to, że właśnie w tym etapie życia Maryi, także matki po stracie, rodzice odnajdą siebie”- wyjaśnia o. Piotr.

Część rodziców w obliczu śmierci swojego dziecka odczuwa żal wobec Boga i nie potrafi się modlić. „Ból, który odczuwają po stracie dziecka, a który być może adresują do Pana Boga, jest jednym z elementów przeżycia straty i trzeba to potraktować jako zdrowy odruch miłości, a nie jako tragedię czy dramat”- dopowiada rekolekcjonista.

Trwają zapisy. Można się zgłaszać pod numerem telefonu 696 918 401 bądź mailowo na adres: rekolekcje.stratadziecka@gmail.com. Koszt 150 zł od osoby. Informacje o rekolekcjach dostępne są na stronie www.diecezjakoszalin.pl.

Alicja GórskaKomentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto