Koncert plenerowy „Pożegnanie Lata” HANKA WÓJCIAK TRIO

08-09-2020

W dniu 12 września (sobota) 2020, na plenerowej scenie MDK Fort 49 „Krzesławice”, Kraków, os. Na Stoku 27b odbędzie się plenerowy koncert z cyklu „Pożegnanie Lata”. W sobotni wieczór wystąpi zespół Hanka Wójciak Trio. Koncert zespołu wykonującego muzykę folkową z domieszką dźwięków muzyki orientalnych, celtyckiej i rodzimej. Trio w swych utworach wykorzystuje elementy improwizacji, tworząc muzykę bliską melodiom ludowym i tanecznym. Teksty Hanka Wójciak opisują współczesny świat, wykorzystując przy tym słownictwo z gwar góralskich i liczne archaizmy.

Podziel się ze znajomymi
Koncert plenerowy  „Pożegnanie Lata” HANKA WÓJCIAK TRIO
Koncert plenerowy „Pożegnanie Lata” HANKA WÓJCIAK TRIO
Hanka Wójciak – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Laureatka m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód. Jej głos można usłyszeć na płytach Jarka Śmietany, czy Anny Treter z zespołu Pod Budą. W Radiu Kraków prowadzi audycję „Wieczór Panieński” poświęconą piosence literackiej, a w TVP Kraków – odcinki specjalne programu „Pod Tatrami” poświęcone wydarzeniom kulturalnym w Zakopanem.
Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, z którą wydała dwie autorskie płyty: „Znachorka” (2014) i „Zasłona” (2017).
W jej muzyce słychać echa muzyki orientalnej przeplatanej polskimi motywami ludowymi, rytmy, wokalną improwizację. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi i ludyczna zarazem.
Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy, słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości i ludowości. Druga płyta przynosi bardziej współczesny powiew, słychać to zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej. Hanka i jej instrumentaliści bawią się konwencjami, mieszają style, puszczają oko do odbiorców, zachęcając do wspólnego śpiewu i zabawy.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto