VII Marsz Nadziei i Życia

23-09-2014

Świat chorych onkologicznie będą próbowały przybliżyć m.in. Beata Chmielowska-Olech i Magdalena Wałach, biorąc udział w VII Marszu Nadziei i Życia, który odbędzie się 27 września w Krakowie. W ramach akcji zostaną m.in. przeczytane listy chorych na raka opisujące przeżycia związane z chorobą, marzenia i plany na przyszłość.

Podziel się ze znajomymi
VII Marsz Nadziei i Życia
VII Marsz Nadziei i Życia
Moim największym marzeniem jest zostać pielęgniarką. Chcę pomagać dzieciom, żeby szybko wyzdrowiały i mogły wrócić do domu.
Weronika

Chciałabym, aby problem z brakiem krwi do przetoczeń i szpiku do przeszczepów nie był już problemem. Aby ludzie, którzy mogą oddawać krew, oddawali ją, aby znaleźli się dawcy szpiku kostnego.
Urszula

Moim marzeniem jest zostać baletnicą.
Julka

Marzę o nowym dużym domu dla całej swojej rodziny i własnym pokoju. A najważniejsze – chcę być zdrowy.
Miłosz

W przyszłości chciałabym zostać paleontologiem – odkrywcą szkieletów dinozaurów.
Patryk

Chciałbym, żeby czas choroby minął. Żeby nie wyglądać na świat przez szpitalne okno. Cieszyć się kiedy przyjeżdżają dzieci i wnuki. Być w domu.
Bronisław


To tylko kilka fragmentów z wielu listów, w których chorzy onkologicznie z całej Polski opisali swoje marzenia. Zostaną one przeczytane przez znanych i cenionych artystów
w Magistracie Urzędu Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych. Akcja ta zainicjuje VII Marsz Nadziei i Życia organizowany przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie” 27 września (sobota) o godz. 14, w Krakowie.

Celem Marszu jest nagłośnienie idei dawstwa szpiku kostnego oraz przybliżenie społeczeństwu sytuacji osób chorujących onkologicznie. Oficjalna część Marszu rozpocznie się w krakowskim magistracie, gdzie znani artyści: Dominika Bednarczyk, Beata Chmielowska-Olech, Magdalena Walach, Radosław Krzyżowski i Paweł Okraska przeczytają listy napisane przez osoby chore na białaczkę lub inne nowotwory.

Po oficjalnej części odbędzie się marsz na trasie: Magistrat – ul. Grodzka - Rynek Główny - Wieża Ratuszowa. Uczestnikami będą mieszkańcy Krakowa, zaproszeni goście, przedstawiciele krakowskich władz oraz wolontariusze. Wszyscy zostaną obdarowani listami przymocowanymi do zielonych balonów. VII Marsz Nadziei i Życia zostanie zakończony pod Wieżą Ratuszową akcją „Uwolnić marzenia” czyli wypuszczeniem do nieba zielonych balonów z listami.

W czasie trwania akcji na Rynku Głównym –przy Wieży Ratuszowej – będą odbywać się występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiak”, Młodzieżowego Domu Kultury – Grunwaldzka 5, Baletu Dworskiego Cracovia Danza oraz uczniów klasy IIIc Szkoły Podstawowej nr 98
w Krakowie.

Przez cały czas trwania imprezy, przy Wieży Ratuszowej będzie dostępny punkt informacyjny, w którym będzie można dowiedzieć się więcej na temat dawstwa szpiku kostnego. Również w tym miejscu, wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość napisania własnego listu zawierającego słowa otuchy i wsparcia dla chorych i potrzebujących.
Patronem medialnym jest Radio Plus


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto