Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017

29-10-2017

Podziel się ze znajomymi
Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017
Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017
 Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017
LISTOPAD 2017

WEŹ UDZIAŁ W WIELKIM ŚWIĘCIE KINA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO. ZOBACZ FILMY, KTÓRE ZMIENIAJĄ ŻYCIE

Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA jest dla tych, którzy są ciekawi. Dla tych, którym nie jest wszystko jedno. Dla tych, którzy poszukują prawdy i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Wreszcie dla tych, którzy kochają kino i chcą w nim spędzać czas w przekonaniu, że nie był to czas stracony. Festiwal otworzy jedna z najważniejszych premier kina chrześcijańskiego tego roku - Case for Christ (Sprawa Chrystusa).
W drugiej edycji ARKI widzowie w ośmiu miastach w Polsce (Warszawa, Kraków, Białystok, Katowice, Lublin, Nowy Sącz, Siedlce, Rzeszów) obejrzą osiem wybranych, nigdy dotąd nie pokazywanych w naszym kraju filmów, które najpełniej wpisują się w ideę festiwalu.
Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi festiwalu.Sprawa Chrystusa; film oparty na prawdziwych wydarzeniach i historii dziennikarza Lee Strobela, prowadzącego dziennikarskie śledztwo nad życiem Jezusa opisanym w Ewangeliach. Ten znakomity obraz miał premierę wiosną tego roku w Stanach Zjednoczonych i okazał się tam wielkim kinowym hitem.

Życie brata Rogera to z kolei historia niezwykłej, charyzmatycznej osobowości, człowieka gotowego podjąć wyzwanie zjednoczenia chrześcijan, budowania wspólnoty młodych i wspólnoty biednych.

„Ora et labora” – „Módl się i pracuj” – to główna idea zakonu benedyktynek, które żyją w oddalonym od cywilizacji klasztorze, położonym na zboczach Jury Szwabskiej. Jak pogodzić potrzebę oddania Bogu z wyzwaniami współczesności? Z pytaniem tym próbuje zmierzyć się dokumentalna Cisza.

Ostatni bastion – poruszająca opowieść o losach społeczności chrześcijańskich – Asyryjczyków, Chaldejczyków, Syriaków – zagrożonych wojną domową i atakami ISIS. Bohaterka filmu, Helma, asyryjsko-amerykańska nauczycielka z Nowego Jorku, spędza letnie wakacje w Iraku i Syrii. Odkrywa, co to znaczy poświęcić się za swoją wiarę i społeczność.

Ojciec Paleczny, zakonnik, który całe życie poświęcił pomocy bezdomnym. Był autorem pomysłu zbudowania solidnego jachtu, którym mógłby wraz z podopiecznymi opłynąć Ziemię. Zmarł w 2009 roku, ale jego „testament” pozostaje wciąż aktualny. Ziemia bezdomnych pokazuje, jak jego niezwykła idea wcielana jest w życie.

Oblicza miłosierdzia to dokumentalna opowieść o wizjach i objawienia Miłosierdzia Bożego doświadczanych przez św. Siostrę Faustynę, a także o roli Jana Pawła II w ich rozpowszechnieniu. Łącząc historię i teologię ze współczesnymi świadectwami i nowoczesnymi efektami wizualnymi, film pokazuje oblicze miłosierdzia we współczesnym świecie.

Fabularny dramat historyczny oparty na „Opowieści Pielgrzyma”
– autobiografii św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu jezuitów. Loyola – to historia żołnierza, grzesznika i człowieka przemocy, który, starając się zwrócić się ku światłu, musiał stoczyć walkę na śmierć i życie z własnymi demonami.

Gurgacz – portret niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski, drogą, na której czekała go męczeńska śmierć. Ksiądz Władysław Gurgacz, jezuita, był kapelanem Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej.


Spotkaniom towarzyszyć będą spotkania i wydarzenia specjalne. Gorąco zapraszamy na Festiwal ARKA! Życzymy wielu dobrych wrażeń, ciekawych odkryć, radości i pięknej przygody. Do zobaczenia w kinach!
Więcej informacji na www.festiwalarka.pl


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto