Wylicytuj samochód Papieża Franciszka

26-09-2016

Ruszyła internetowa licytacja 3 papieskich volkswagenów, którymi Ojciec Święty poruszał się podczas Światowych Dni Młodzieży. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony m.in na zakup mobilnej kliniki dla Syrii.

Podziel się ze znajomymi
K1 pope
K1 pope | Fot. Michał Henkel
Trzy golfy o numerach rejestracyjnych K1 POPE, K2 POPE i K3 POPE czekają na nowego właściciela. Pierwszy już wyjechał z Polski ale z radością przekazał je na aukcję, bo w końcu cel jest szczytny. - Wszystkimi Papież jeździł, są specjalne certyfikaty Biura Ochrony Rządu, które również dodajemy więc te samochody będą szczególną pamiątką. Uzyskane pieniądze posłużą trzem konkretnym celom: zakupowi kliniki mobilnej dla Syrii i Libanu, wyposażeniu Domu Wsparcia na "Campus Misericordie" oraz magazynu żywności - mówi  ks. Bogdan Kordula dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Licytacja odbywa się za pośrednictwem platformy charytatywni.allegro.pl/papamobile. By wziąć w niej udział wystarczy wejść na stronę aukcji, zalogować się lub utworzyć konto użytkownika i zalicytować. - Takie okazje się nie zdarzają, stan igła, jeżdżone tylko do kościoła, niski przebieg. Średnio taki samochód na rynku aut używanych  kosztuje ok 88 tys zł liczymy jednak, że końcowa cena będzie dużo  dużo większa - uśmiecha się Aleksandra Kubicka z serwisu www. otomoto.pl.

Aukcja potrwa do 9 października.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto