Gwardia Koszalin nadal liderem

27-03-2017

Trzecią wygraną w trzecim wiosennym meczu odnieśli piłkarze Gwardii Koszalin, w sobotę pokonali Vinetę Wolin 2:1.

Podziel się ze znajomymi
Gwardia - Vineta
Gwardia - Vineta
Koszalinianie objęli prowadzenie ok. dwudziestej minuty po strzale Przemysława Brzeziańskiego, ten sam zawodnik zdobył gola też kilka minut później, a goście nie wykorzystali karnego i na przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 2:0. Nerwowo zrobiło się na 8 min przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy Gwardziści strzelili bramkę samobójczą. Na szczęście wynik udało się dowieźć do końca, 3 punkty zostały w Koszalinie i niezachwiana pozycja lidera. Zdecydowanie odmienne nastroje w Vinecie, która przegrała swój kolejny pojedynek. Mimo to, trener Paweł Ozga doszukiwał się pozytywów w grze swoich zawodników.
"Jesteśmy drużyną. Każdy walczy za każdego i ciężkie trzy punkty zostają w Koszalinie – podsumował mecz nasz obrońca Maciej Stańczyk. Trzy punkty i pozycja lidera trzecioligowej tabeli. Teraz Gwardzistów czeka trudna przeprawa na wyjazdach, w najbliższym czasie zmierzą się z rezerwami Pogoni Szczecin i Lecha Poznań oraz ekipą Chwaszczyna.
Nadal nie wiedzie się Leśnikowi Manowo, lokalny trzecioligowiec niezmiennie okupuje ostatnie miejsce w tabeli, a w miniony weekend uległ przedostatniej Pogoni Lębork 1:2. (AGu)
trener Tadeusz Żakieta (Gwardia Koszalin)
trener Paweł Ozga (Vineta Wolin)
Maciej Stańczyk (Gwardia Koszalin)
Dawid Łodyga (Vineta Wolin)

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto