Modlili się o pokój dla Europy

12-07-2017

Na krakowskich Bulwarach Wiślanych odbyła się niezwykła modlitwa w intencji pokoju na Starym Kontynencie. Mszy świętej połączonej z uwielbieniem na jednej z rzecznych barek przewodniczył tam biskup Damian Muskus.

Podziel się ze znajomymi
Chrystus na Barce
Chrystus na Barce | Fot. Michał Henkel
W swojej homilii hierarcha przekonywał, że żaden człowiek na ziemi nie  jest zdolny, by samemu wprowadzać pokój, bo każda ludzka metoda jest zawodna. - Tylko ręka miłosiernego Stwórcy może dać pokój, a nie polityczne układy, nie przemoc, nie mocarstwa. Pokój Boży to nie tylko brak konfliktów, to rzeczywistość nieskończenie większa , to dar Boga obejmujący nasze serca, rodziny i narody, chroniący przed wszystkimi niebezpieczeństwami - mówił bp. Muskus.

Jak dodał hierarcha, to właśnie Jezusowi powinniśmy dziś powierzać nasze lęki i poczucie zagrożenia, nie możemy się jednak ograniczać tylko do modlitwy, powinniśmy też wesprzeć tych  którzy choć pragną pokoju nie mogą go zaznać.- Mieszkańcy innych kontynentów patrzą dziś na nas z wielką nadzieją. Zamiast wykorzystywać ich dramaty do poprawy sondażowych wyników, wykorzystywać cierpienia ludzi do wzrostu oglądalności, zamiast ulegać egoizmowi dajmy wyraźny sygnał światu, że los cierpiących, pozbawionych dachów nad głową nie jest nam obojętny - zachęcał biskup.

Podczas modlitwy na krakowskich bulwarach zbierane były datki na rzecz odbudowy szpitala św. Ludwika w Aleppo prowadzona przez Fundację Pomoc Kościołowi w potrzebie.-  Pan patrzy na czystość naszych intencji. Jeśli przychodzimy tu prawdziwie, z miłości do naszego kontynentu, prosimy Boga o pokój dla naszego domu a przy okazji świadczymy miłosierdzie tym, którzy potrzebują pomocy, a  nie mieszkają w tym domu to na pewno wydarzy się cud - dodał ks. Rafał Cywka z Fundacji "Pomoc Kościołowi w Potrzebie".

W trakcie spotkania wolontariusze rozdawali krakowianom relikwie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka franciszkańskich męczenników z Pariacoto. Organizatorem modlitwy była wspólnota " Chrystus w Starym Mieście" oraz zespół " Jaspis".

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto