Gubałówka zmieniła się w lunapark

11-08-2017

Dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, salony gier i krzykliwe stragany- tak wygląda deptak na Gubałówce. Mieszkańcy Zakopanego narzekają, że szczyt zmienił się w bazar, który w dodatku zasłania turystom widok na Tatry.

Podziel się ze znajomymi
Gubałówka
Gubałówka | Youtube
- To istny Bangladesz, najwyższy czas coś z tym zrobić - mówią zakopiańczycy. - Trochę za dużo tu jarmarcznej atmosfery a za mało oferty z prawdziwego zdarzenia, przydałoby się mniej chińszczyzny a więcej rękodzieła- narzekają górale.

Z chaosem na Gubałówce próbuje walczyć straż miejska, problem w tym, że te stragany w większości stoją na prywatnych terenach - W ostatnim czasie pojawiło się tu dużo różnych zabudowań o charakterze czasowym , bez zezwolenia. Straż miejska skierowała już do nadzoru budowlanego kilkanaście wniosków  o sprawdzenie tych obiektów  przy czym większość stoi na terenach prywatnych, w związku z czym w tym zakresie jesteśmy ograniczeni - mówi Marek Trzaskoś , komendant straży miejskiej w Zakopanem.

Wśród zakopiańskich radnych pojawił się pomysł, by na Gubałówce wprowadzić park kulturowy - przepisy, jakie od roku obowiązują na Krupówkach. Na deptaku okazały się one skuteczne - przez ostatnie 12 miesięcy udało się wyeliminować z Krupówek m.in. uliczny handel, czy reklamowy chaos.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto