Tysiace wiernych na "Różańcu do granic"' w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej

08-10-2017

Na kołobrzeskim deptaku przy pomniku Zaślubin Polski z Morzem, Różaniec odmawiali wierni z biskupem Edwardem Dajczakiem

Podziel się ze znajomymi
Bp Edward Dajczak prowadzi modlitwę podczas "Różańca do granic" w Kołobrzegu
Bp Edward Dajczak prowadzi modlitwę podczas "Różańca do granic" w Kołobrzegu | www.koszalin.gosc.pl
Tysiące wiernych z diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej wzięło udział w akcji „Różaniec do Granic”. Na kołobrzeskim deptaku wzdłuż plaży, obok pomnika Zaślubin Polski z Morzem, Różaniec odmawiali diecezjanie z biskupem Edwardem Dajczakiem.

Przyjechały tu grupy z wielu miejsc, m.in. z Wałcza, Świdwina, Połczyna-Zdroju czy Białogardu. Byli też wczasowicze z różnych stron Polski. Tych miejsc wspólnej modlitwy w diecezji było prawie 20. Bp Krzysztof Zadarko modlił się z wiernymi w Darłowie, a bp Krzysztof Włodarczyk w Ustce.

Wierni modlili się o wzajemny szacunek i jedność w narodzie, o pokój w Polsce i na świecie, o wiarę dla przyszłych pokoleń Polaków, a także we własnych intencjach, najczęściej za rodziny i o zdrowie.  - Biorę udział w tym wydarzeniu, ponieważ jestem wierzącym Polakiem i zależy mi na naszej ojczyźnie. Jestem dumny z tego, kim jestem. Modlę się dzisiaj także o to, żebyśmy przestali wstydzić się tego, że jesteśmy Polakami. Modlitwa jest naszą bronią i tarczą- tłumaczył pan Andrzej z Mielna.

W rozmowach z uczestnikami „Różańca do granic” słychać zmęczenie podziałami politycznymi i społecznymi w Polsce, a także tęsknotę za poczuciem jedności. Panie Anna i Janina do bazyliki miały blisko, bo mieszkają w Kołobrzegu. - Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w takim wielkim wydarzeniu, bo dziś jednoczy się cały nasz naród i to nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Chcę się modlić w intencji pokoju, miłości na świecie, żeby nam się żyło lepiej, żebyśmy się nawzajem szanowali i kochali, bo tylko miłość jest bez granic- opowiada z radością pani Anna.

Pani Janina przekonuje, że ta inicjatywa jest bardzo ważna, chociaż przez niektórych była wyśmiewana. -Mamy z koleżanką już dorosłe córki, ale widzimy, że to młodsze pokolenie się trochę zagubiło w życiu. Myślę, że bez wiary nie odnajdą właściwej drogi. To starsze pokolenie wie, że wiara pomaga w życiu, że trwanie przy Bogu i w dobrych relacjach międzyludzkich daje szczęście, dlatego modlimy się o to młodsze pokolenie, by to odkrywało- tłumaczy kołobrzeżanka.

W ramach akcji „Różaniec do granic” setki tysięcy osób uczestniczyło w Eucharystii i odmawiało Różaniec w wyznaczonych 320 kościołach stacyjnych i 4 tys. stref wzdłuż granic Polski. Wierni zebrali się także w kaplicach na lotniskach.

Alicja Górska

Relacja z "Różańca do granic" w Kołobrzegu

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto