Ruszył I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

10-11-2017

Kilkuset turoperatorów z całego świata przyjechało do Krakowa na 1 Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami św. Jana Pawła II". Wraz z nimi do Stolicy Małopolski przyjechali przedstawiciele najważniejszych Europejskich Sanktuariów.

Podziel się ze znajomymi
I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej
I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej | Piotr Sionko
Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II, później goście zapoznali się m.in z ofertą turystyczną m.in  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Kopalni Soli w Wieliczce, Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach czy byłego obozu Auschwitz - Birkenau. - Światowe Dni Młodzieży zrobiły nam ogromną reklamę ale nie załatwiły wszystkiego. W dzisiejszym świecie ciągle trzeba o sobie przypominać, trzeba cały czas promować markę. stąd nasz kongres - mówi Ernest Mirosław z biura Ernesto Travel, organizator kongresu.

Kongres nie kończy się na samych wykładach, przez prawie 3 dni będą zwiedzać najważniejsze miejsca kultu religijnego w Małopolsce i w pigułce zobaczą te miejsca do których będą mogli przywozić swoje grupy. - Myślę, że Kraków wykonuje naprawdę świetną pracę, jesteście znani w świecie głównie jako miejsce turystyki kulturalnej a przecież religia i kultura są ze sobą bardzo związane. Tak naprawdę macie ułatwione zadanie bo macie wszystko, więc musicie tylko zdwoić wysiłki i postawić na komunikacje tak jak podczas tego kongresu. To bardzo ważne, w Fatimie organizujemy je kilka razy w roku i widzimy jak bardzo jest to potrzebne - mówi Alexandre Marto Pereira z Fátima Hotels Group

- W Hiszpanii Polska i Kraków jest jeszcze nie do końca odkrytą destynacją, choć ostatnio trochę się to zmieniło dzięki Światowym Dniom Młodzieży. Taki kongres to bardzo dobra metoda na poznanie wszego kraju, musicie docierać do takich ludzi jak my: touropeatorów, którzy organizują wyjazdy, bo to my doradzamy turystom gdzie powinni pojechać i dlaczego - dodaje Herman Lopez Guitian z Biura Podróży Interland z Sevilli.

W Kongresie uczestniczy ok. 200 osób. Wśród nich są przedstawiciele zagranicznych biur podróży i organizatorzy turystyki religijnej z 25 krajów świata m. in. Brazylii, Portugalii, USA, Izraela, Malty, Chin i Japonii. Wydarzenie potrwa do niedzieli.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto