Bramki piłkarskie zamiast wiat przystankowych

16-05-2018

Zamiast tradycyjnych wiat przystankowych bramki piłkarskie. Od teraz oczekujący na autobusy komunikacji miejskiej będą czuli się niemal jak bramkarze Chrobrego Głogów.

Podziel się ze znajomymi
Tak wyglądają bramki-przystanki
Tak wyglądają bramki-przystanki | fot. Marta Dytwińska-Gawrońska
Wiaty autobusowe stylizowane na bramki piłkarskie w barwach głogowskiego klubu pojawiły się na terenie miasta. Dokładniej w okolicach stadionu przy ulicy Wita Stwosza oraz przy miejskiej pływalni. - Zobaczyłam takie przystanki podczas jednego z wyjazdów na mecz do Tych i pomyślałam, że można to ściągnąć do Głogowa - powiedziała inicjatorka Marta Dytwińska-Gawrońska. - Zgłosiłam projekt do Budżetu Obywatelskiego. Ten zyskał poparcie kibiców i władz klubu - uzupełniała.

Pytaliśmy dziś mieszkańców, czy pomysł przypadł im do gustu. Większość wyrażała się o nim pozytywnie. - Myślę, że to ważne, aby wspierać swoją drużynę. Dzięki tym przystankom stworzony został klimat piłkarski i to w okolicy stadionu, na którym Chrobry rozgrywa swoje mecze - tłumaczyła Dytwińska-Gawrońska.

Na podobne inicjatywy czeka miejski ratusz. W ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego głogowianie mają do rozdysponowania dwa i pół miliona złotych.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto