30. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

05-07-2018

W niedzielę odbędzie się inauguracja jubileuszowej Parafiady. W zawodach sportowych, kulturalnych i konkursach wiedzy weźmie udział 1,5 tysiąca osób.

Podziel się ze znajomymi
  29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie
29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie | parafiada.pl
1,5 osób weźmie udział w Jubileuszowej 30. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. Reprezentanci 7 państw będą walczyć o puchary w konkurencjach sportowych, kulturalnych i konkursach wiedzy. Rozgrywki rozpoczną się w niedzielę i potrwają tydzień. Parafiada to święto sportu, kultury i wiary – dodaje o. Jacek Wolan ze Stowarzyszenia Parafiada.

Program parafiady jest chętnie realizowany poza granicami kraju. Zawiera wydarzenia sportowe, kulturalne i religijne. Twórca ruchu parafiadowego śp. ojciec Józef Joniec oparł go na starożytnej triadzie: stadion, teatr i świątynia.

Zawody będą się odbywały na terenie SGGW na Ursynowie i AWF na Bielanach. Młodzież będzie walczyła w 13 dyscyplinach i 16 konkurencjach.

Inauguracja 30. Międzynarodowej Parafiady odbędzie się w niedzielę 8 lipca o godz. 16 w Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach. Mszy świętej będzie przewodniczył bp Marian Florczyk. Po niej na fortach siekierkowskich odbędzie się festyn, a wieczorem koncert zespołu Full Power Spirit.

Uroczyste zakończenie parafiady odbędzie się za tydzień w Świątyni Opatrzności Bożej.

Posłuchaj rozmowy Marty Komorowskiej z o. Jackiem Wolanem ze Stowarzyszenia Parafiada.
O Parafiadzie o. Jacek Wolan/rozmowa Marty Komorowskiej

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto