Po ataku na plebanii w kościele św. Augustyna na Muranowie

12-04-2019

"To mocne rekolekcje, które dostaliśmy przed Wielkim Tygodniem" – tak o zabójstwie w parafii św. Augustyna mówi kard. Kazimierz Nycz i dodaje, że "Dla nas wszystkich będzie to też próba miłości i próba przebaczenia".

Podziel się ze znajomymi
Prace policji w parafii św. Augustyna
Prace policji w parafii św. Augustyna | Marta Komorowska
Prokuratura rozpoczęła śledztwo ws ataku w domu parafialnym na Muranowie.

W czwartek około godziny 16:45 na terenie plebanii kościoła Św. Augustyna w Warszawie Jakub B. - l. 38, wszedł na teren plebanii zadał kilka osób znajdującemu się tam 65 letniemu mężczyźnie. W następstwie zadawanych ciosów oraz upadku na posadzkę mężczyzna doznał licznych obrażeń głowy. Został przewieziony do Szpitala, gdzie mimo podjętych czynności medycznych zmarł. Pomocy atakowanemu próbował udzielić ksiądz przebywający w okolicy miejsca zdarzenia. Ksiądz również został zaatakowany przez napastnika, otrzymał kilka ciosów w twarz.

Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci. Zatrzymali napastnika. W trakcie zatrzymania w/w stracił przytomność. Trafił do szpitala, obecnie jest nieprzytomny. Napastnik to Jakub B. –trenował sztuki walki.  O szczegółach ataku w domu parafialnym na Muranowie Marta Komorowska

Po ataku na plebanii parafii św. Augustyna

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto